ماجرای بسته شدن پیج اینستاگرام شهاب حسینی | حاشیه‌های واکسن زدن ستاره سرشناس ادامه دارد

Submitted on ی., 02/21/2021 - 11:09

ماجرای بسته شدن پیج اینستاگرام شهاب حسینی | حاشیه‌های واکسن زدن ستاره سرشناس ادامه دارد
شهاب حسینی که انتشار تصاویر واکسن زدنش در آمریکا با آن ماسک منشوری بسیار جنجالی و حاشیه‌ساز شده بود، در اقدامی اعتراضی به انبوه کامنت‌های انتقادی با انتشار یک متن بلند صفحه اینستاگرام خود را برای همیشه بست.


خداحافظي شهاب حسيني از اينستاگرام

این قهر کردن و کنار کشیدن و رفتن (موقت یا دائم) انگار سرنوشت محتوم بسیاری از ستاره‌ها در شبکه‌های اجتماعی و فضای مجازی است؛ آنها که عادت کرده‌اند همیشه تحسین بشنوند و لایک ببینند و وقتی تعداد دیسلایک‌ها از مرزی فراتر برود، آنها هم می‌روند پی سرنوشت، جایی که لب‌ها همه به تحسین گشوده شود.

در این آسیاب، این بار نوبت شهاب حسینی بود که انصافا چهره‌ای محبوب و دوست‌داشتنی است اما وقتی ویدئو و تصاویر واکسن زدن او در ینگه‌دنیا در شبکه‌های اجتماعی دست به دست شد و توضیح و شفاف‌سازی بعدی این بازیگر تحسین‌شده هم چندان به مذاق مردم خوش نیامد، چاره را در این دید که با نوشتن یک متن دلخوری‌اش را آشکار کند و برای همیشه عطای ماندن در اینستاگرام را به لقایش ببخشد.

بازیگر برگزیده جشنواره کن در آخرین متن صفحه شخصی و رسمی خود چنین نوشت: «گفت: سنگی که طاقت ضربه‌های تیشه را ندارد، به تندیسی زیبا بدل نخواهد شد. می‌بخشید اگر الگویی نبودیم که مقبول نظر افتد چون اصلا الگو نبودیم. کی گفت که بودیم؟ در جهانی که زیستگاه مردان و زنانی بزرگ بوده، ما را چه به الگو بودن؟ همواره خود جوینده الگویی بودیم تا رمز جاودانگی بیاموزیم. و نیفتیم مگر در سیر آنان که دلسپرده راه حق و حقیقت بودند و جان بر سر این عشق به جان‌آفرین پیشکش کردند. بسیارند. بجویید، می‌یابید. درست می‌گویید. وصلم اما نه به آنجا که پندار شماست. به ریسمانی که به آن چنگ زدم تا پراکنده و متلاشی نشوم.

حبل‌الله که از مهر و کرامتش در دسترس همگان است. اگر نمی‌بینیم، مشکل از ماست. قدردان مهر عزیزانی هستم که همواره و در هر شرایط بنده را از لطف حمایت خود محروم نکردند. برایشان طول عمر باعزت و عاقبت خیر آرزو می‌کنم. اما نارفیقان نسبتا محترم. سیر بنده کوچک در طی بیست و هفت سال از عمق ناکجا و رسیدن به اینجا در پیشگاه چشمتان نبود؟ آنچه که غیر از خدای بزرگ و ارادت به خاصان درگاهش مرا به پیوند با آن نسبت می‌دهید، چنانچه می‌توانستند، خود را از گزندهای روزگار حفظ می‌کردند. وگرنه من بنده آن دمم که ساقی گوید، یک جام دگر بگیر و من نتوانم.

قصه کوتاه که متاسفم که آنچه انتظار داشتید نبودم چون وامدارتان نبودم. گفت، آنچه هستی هدیه خداست به تو و آنچه می‌شوی هدیه توست به خدا. غایتم تبدیل این وجود خاکسار به گوهری ‌است در شان پیشکش به پیشگاه پروردگار. همین و بس. گویند سنگ لعل شود در مقام صبر آری شود ولیک به خون جگر شود. از آنجا که بنده متعلق به نسل فضای مجازی نیستم، ترجیح می‌دهم ادامه زندگی را همچون پیش در فضای حقیقی تجربه کنم. لذا از اینستاگرام، رفع زحمت می‌کنم و دنبال‌کنندگان مجاز را با دنیای خود تنها می‌گذارم.

حق ماندگار، پایدار و نگهدار. آمین. امضا، شهاب حسینی، ملقب به صفر کله‌گنده.»

از همین متن نه‌چندان کوتاه هم عمق آزرده شدن و گلایه‌های پیدا و پنهان شهاب حسینی پیداست. او که به ویژه در سال‌های اخیر کم ترش و شیرین فضای مجازی را نچشیده، این بار دیگر ترجیح داده است آن را دست‌کم تا آینده نامعلوم کنار بگذارد. شهاب شاید اول بار وقتی به صخره سخت مخالفت‌ها در شبکه‌های اجتماعی و فضاهای مجازی و حقیقی خورد که روی صحنه مراسم اختتامیه جشنواره کن، جایزه‌اش را به امام زمان(عج) تقدیم کرد.

بعد نوبت به حضور در جشنواره فیلم فجر دو سال پیش رسید که برخی سینماگران تصمیم گرفته بودند در اعتراض به ماجراهای آبان ۹۸ تحریمش کنند اما شهاب حسینی آمد و در نشست خبری فیلم خود تحریم‌کننده‌ها را به باد انتقاد گرفت. این اواخر هم ماجرای واکسن زدن در آمریکا پیش آمد و انبوه اعتراض‌ها روانه چهره‌ای شد که دست‌کم در حرف نشان داده همیشه همراه و کنار مردم است.

حالا شاید وقت آن باشد این چهره محبوب که برنامه پربیننده «همرفیق» را هم در فضای مجازی دارد، مدیریت حضورش را در شبکه‌های اجتماعی دست یک آدم یا یک گروه کاربلد بسپرد و از روبه‌رو شدن با پست‌های انتقادی و اعتراضی دور بماند. ماندن در این فضا یک و خواندن کامنت‌هایی که گاهی زبان پالوده هم ندارند، اعضاب و اراده پولادین می‌خواهد یا بی‌خیالی محض که به نظر می‌رسد شهاب حسینی این روزها ندارد!

شفاف‌سازی شهاب حسینی درباره تزریق واکسن کرونا در آمریکا و ماسک جنجالی
شهاب حسینی که انتشار تصاویر واکسن زدن او در آمریکا حاشیه‌ساز شده بود، درباره این ماجرا و البته ماسک جنجالی روی چهره خود توضیح داد.


واکسن زدن شهاب حسینی در آمریکا

پس از بازتاب‌های گسترده و بیشتر منفی انتشار تصاویر واکسن زدن بازیگر تحسین‌شده سینمای ایران در آمریکا، یکی از خبرنگاران شرح گفتگوی خود را با حسینی در قالب یک خبر در ایسنا منتشر کرد. نکته اول مربوط به ماسک جنجالی روی چهره شهاب با نماد یک ماده مخدر بود که حسینی درباره آن چنین گفت: «از خودرو که پیاده شدم دیدم ماسک ندارم. تنها ماسک داخل خودرو این بود که قبل‌ترها دوستم به من هدیه داده بود. بین زدن و نزدن آن تردید نکردم.»

بخش اصلی متن هم مربوط به زدن واکسن کروناست. شرح کامل آن را از شهاب حسینی بخوانید: «نیت قبلی و برنامه‌ریزی مشخصی برای زدن واکسن نبود. به اصرار یکی از دوستان که برای آغاز یک کار سینمایی همراهی‌ام می‌کرد، در صف واکسن مازاد ایستادیم تا بخت خود را امتحان کنیم. در آمریکا برای مراکز سالمندان و سایر مراکز در اولویت همیشه چیزی حدود ۲۰ درصد واکسن اضافی در نظر گرفته می‌شود و پس از پایان کار، مازاد را بین مردم عادی توزیع و تزریق می‌کنند. کل ماجرا همین بود. اتفاقی که برای هر کسی می‌تواند بیفتد.»

حسینی که پنجشنبه هر هفته یک قسمت برنامه «همرفیق» با اجرای او در یکی از پلتفرم‌های اینترنتی پخش می‌شود، این روزها در آمریکا مشغول ساختن فیلم «Final Act» با بازی سه بازیگر ایرانی انگلیسی‌زبان، سه بازیگر آمریکایی و دو کودک ایرانی و آمریکایی است.

فیلم جدید " آن شب " با بازی شهاب حسینی را در لینک زیر ببینید:
https://www.torontopersians.com/node/748467

منبع
hamshahrionline
نوع خبر

بیشترین بازدید اخبار امروز