کرونا در ایران؛ بازداشت‌ چندین نفر در چهار استان ایران به اتهام 'شایعه‌پراکنی'

Submitted on جمعه, 02/21/2020 - 13:23

به دنبال شیوع ویروس کرونا در ایران، پلیس مازندران امروز از بازداشت چند نفر در بابل به اتهام "شایعه‌پراکنی" خبر داده است. پیش از این هم پلیس در استان‌های گیلان، ایلام و کردستان افرادی را با اتهام‌های مشابه بازداشت کرده بود.

پلیس فتای مازندران درباره دستگیری‌های امروز گفت: "در پی انتشار مصاحبه و خبر در فضای مجازی، شبکه‌های اجتماعی و کانال‌های معاند نظام مبنی بر انتشار ویروس کرونا در یکی از بیمارستان‌های شهرستان بابل، با اقدامات اطلاعاتی و بررسی‌های کارشناسان، عاملان انتشار و تهیه کنندگان این فیلم ویدئویی شناسایی و دستگیر شدند".

مقامات ایران امروز تایید کرده‌اند که دو نفر دیگر در اثر ابتلا به ویروس کرونا درگذشتند و شمار جان‌باختگان به ۴ نفر رسیده است. با شناسایی ۱۳ مورد جدید ابتلا به کرونا، شمار مبتلایان به این بیماری در ایران به ۱۸ نفر رسیده است.

محمود صادقی، نماینده مجلس، مقامات ایران را به پنهان‌کاری در خصوص اطلاع‌رسانی درباره این موضوع متهم کرده‌ است. مقامات وزارت بهداشت اما این موضوع را رد می‌کنند.

در روزهای گذشته نیز یک شهروند ۴۳ ساله در کردستان ایران بازداشت شده بود. اتهام او تشویش اذهان عمومی از طریق تهیه کلیپ انتشار بیماری کرونا و مبتلا شدن و بستری یک نفر به این بیماری در این استان عنوان شده بود.

در بندر انزلی هم دو متهم ۲۴ و ۳۰ ساله در ارتباط با آنچه شایعه‌سازی در فضای مجازی خوانده شد دستگیر شده‌اند. مقامات پلیس گفته‌اند آنها اعتراف کرده‌اند.

در شهر دهلران استان ایلام هم یک نفر به اتهام انتشار فایل صوتی در ارتباط با خبر شیوع کرونا بازداشت شده است.

منبع
bbc
نوع خبر

بیشترین بازدید اخبار امروز