جلسه کارگروه اضطرار پدیده گرد و غبار تهران برگزار شد | آماده باش دستگاه‌ها تا روز دوشنبه

Submitted on ش., 09/09/2023 - 08:32

به گزارش همشهری آنلاین، حامد یزدی مهر در حاشیه برگزاری کارگروه شرایط اضطرار پدیده گرد و غبار استان تهران که با حضور مدیرکل هواشناسی استان و سایر اعضای کارگروه در اداره کل مدیریت بحران استانداری تهران برگزار شد، گفت: این جلسه با توجه به صدور هشدار سطح نارنجی در استان تشکیل شد.

او با اشاره به برگزاری کارگروه اضطرار گفت: در این جلسه مقرر شد که تمامی دستگاه‌های عضو ستاد مدیریت بحران تا روز دوشنبه ۲۰ شهریور ماه در آماده باش کامل قرار بگیرند.

یزدی مهر با بیان اینکه در زمان صدور هشدار نارنجی ضروری است که افراد مبتلا به بیماری‌های قلبی و ریوی نظیر آسم، سالمندان و کودکان از هر گونه فعالیت فیزیکی خارج از منزل اجتناب کنند، افزود: از شهروندان نیز می‌خواهیم که فعالیت‌های طولانی و سنگین خارج از منزل را کاهش دهند.

او افزود: توصیه می‌شود برای پیشگیری از ورود گرد و غبار به داخل ساختمان، در و پنجره‌ها و منافذ را ببندیم و از باز و بسته کردن غیر ضروری آن‌ها پرهیز کنیم، همچنین در شرایط بروز گرد و غبار به علت بخارهای حاصل از پاک کننده‌های شیمیایی و گندزداها حتی الامکان از این مواد کمتر استفاده شود.

مدیرکل مدیریت بحران استانداری تهران گفت: توصیه اکید مدیریت بحران در تمام اوقات بروز پدیده گرد و غبار این است که افراد از فعالیت‌های شدید بدنی مانند ورزش‌های سبک و سنگین و قدم زدن در فضای باز خودداری کنند، مصرف شیر و ماست کم چرب و میوه و سبزیجات تازه برای دفع سموم از بدن را در دستور کار قرار دهند.

منبع
hamshahrionline
نوع خبر

بیشترین بازدید اخبار امروز