به گزارش همشهری آنلاین به نقل از ایسنا، طبق اعلام سید اسماعیل موسوی سخنگو و دبیر ستاد انتخابات کشور، نتایج شمارش آراء در ۱۷۸ حوزه انتخابیه (۲۰۸ کرسی) یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی تا ساعت ۰۰:۰۱ یکشنبه ۴ اسفند ۱۳۹۸ اعلام شده است و نهایتا تا صبح امروز (یکشنبه ۴ اسفند) نتایج آرای ۳۰ حوزه انتخابی دیگر از سوی ستاد انتخابات کشور اعلام خواهد شد.
تاکنون نتایج حوزههای انتخابیه ۱۵ استان البرز، ایلام، بوشهر، چهارمحالوبختیاری، خراسانجنوبی، سمنان، سیستانوبلوچستان، قزوین، قم، کرمان، گلستان، مازندران، مرکزی، هرمزگان و یزد به صورت کامل مشخص شده است.
بر اساس نتایج شمارش آرای حوزههای انتخابیه "بیجار" استان کردستان، "میانه" استان آذربایجانشرقی، "لنجان" و "سمیرم" استان اصفهان، "دهلران، درهشهر، آبدانان و بدره" استان ایلام، "کرج، اشتهارد و فردیس" استان البرز، "کردکوی، ترکمن، بندر گز و گمیشان" استان گلستان و "اسلامآباد غرب و دالاهو" استان کرمانشاه کاندیداهای این حوزهها موفق به کسب حد نصاب یکپنجم آرای صحیح نشدهاند و انتخابات در این حوزهها به مرحله دوم کشیده شده است.
همچنین در حوزه انتخابیه "تهران، ری، شمیرانات، اسلامشهر و پردیس" که ۳۰ کرسی در مجلس دارد، تا ساعت ۱۹:۱۵ شنبه ۳ اسفند، تنها اسامی ۴۰ پیشتاز این حوزه بدون اعلام آرای آنان از سوی وزارت کشور اعلام شده است.
جداول زیر به تفکیک استانها و حوزههای انتخابیه، نمایندگان منتخب مجلس یازدهم و یا راهیافته به مرحله دوم را نشان میدهد:
*این جداول بر اساس اعلام رسمی نتایج توسط وزارت کشور، تکمیل میشوند.
*در این جداول حوزههای انتخابیهای که انتخابات در آنها به مرحله دوم کشیده شده است، آراء در کنار نام منتخب آمده است و در مواردی که کاندیدا حائز اکثریت آراء شده تنها به تعداد رای اشاره شده است.
*در حوزههایی که به جای تعداد آراء، از واژه "بدون آمار" استفاده شده تعداد آرای نمایندگان منتخب از سوی وزارت کشور اعلام نشده است.
* ۱. استان آذربایجانشرقی
* ۲. استان آذربایجانغربی
* ۳. استان اردبیل
* ۴. استان اصفهان
رحیم کریمی (۵.۹۵۹) و اصغر سلیمی (۵.۹۰۸)
* ۵. استان البرز
* ۶. استان ایلام
بهزاد علیزاده (۱۸.۵۰۵) و صادق کرمی (۱۶.۳۷۲)
* ۷. استان بوشهر
* ۸. استان تهران
محمدباقر قالیباف
سید مصطفی آقامیرسلیم
سید احسان خاندوزی
محسن پیرهادی
مجتبی توانگر
روحالله ایزدیخواه
احمد نادری
زهره الهیان
مهدی شریفیان
سمیه رفیعی
غلامحسین رضوانی
نتایج تهران، ری، شمیرانات، اسلامشهر و پردیس تا ساعت ۱۹:۱۵ شنبه ۳ اسفند است و قطعی نیست.
* ۹. استان چهارمحالوبختیاری
* ۱۰. استان خراسانجنوبی
* ۱۱. استان خراسانشمالی
* ۱۲. استان خراسانرضوی
جواد نیکبین
* ۱۳. استان خوزستان
عبدالله ایزدپناه
* ۱۴. استان زنجان
* ۱۵. استان سمنان
* ۱۶. استان سیستانوبلوچستان
معینالدین سعیدی
* ۱۷. استان فارس
* ۱۸. استان قزوین
* ۱۹. استان قم
* ۲۰. استان کردستان
* ۲۱. استان کرمان
* ۲۲. استان کرمانشاه
* ۲۳. استان کهگیلویهوبویراحمد
* ۲۴. استان گلستان
غلامعلی کوهساری
رحمتالله نوروزی
* ۲۵. استان گیلان
* ۲۶. استان لرستان
* ۲۷. استان مازندران
* ۲۸. استان مرکزی
علیرضا نظری
محمود احمدیبیغش
* ۲۹. استان هرمزگان
* ۳۰. استان همدان
احد آزادیخواه
کیومرث سرمدیواله
* ۳۱. استان یزد
* ۳۲. اقلیتهای مذهبی
این جداول بر اساس اعلام تدریجی نتایج توسط ستاد انتخابات کشور تا ساعت ۰۰:۰۱ یکشنبه ۴ اسفند ۱۳۹۸ بروزرسانی شده و نتایج مندرج در آن (به جز حوزه انتخابیه تهران، ری، شمیرانات، اسلامشهر و پردیس) قطعی و نهایی است.