اظهارات ژنرال آمریکایی درباره جنگ مستقیم ایران و آمریکا؛ اگر بی‌هوا حمله کنند ... | ایران دشمنانش را در آبشار موشکی غرق می‌کند

Submitted on چ., 12/29/2021 - 13:21

به گزارش همشهری‌آنلاین به نقل از عصر ایران، ژنرال «فرانک مکنزی» رئیس فرماندهی مرکزی نیروهای ایالات متحده در غرب آسیا و شمال آفریقا موسوم به «سنتکام»، در مصاحبه‌ای با نیویورکر گفته که ایران به لحاظ توان نظامی به سرآمدی دست یافته و می‌تواند به هر هدفی در منطقه به طور مؤثر، وسیع و عمیق حمله کند. 

این فرمانده آمریکایی افزود: «ظرفیت استراتژیک ایران اکنون بسیار زیاد است. چرا که توانایی غرق کردن دشمنان خود توسط آبشار موشکی را به دست آورده‌اند.» 

مکنزی گفت که ایران حزب‌الله را به حداقل ۱۴ هزار موشک و بیش از ۱۰۰ هزار راکت مجهز کرده است…آن‌ها اکنون توانایی حمله دقیق به اسراییل را دارند، به نحوی که در گذشته فاقد چنین توانی بودند. 

با این حال این ژنرال آمریکایی مدعی شده در صورت وقوع جنگی مستقیم بین ایران و آمریکا، نیروهای ایالات متحده توانایی غلبه بر ایران را دارند. او مدعی شده: «اگر آن‌ها بی‌هوا حمله کنند، نبردی خونین درخواهد گرفت. آسیب زیادی می‌بینیم، اما در بلندمدت و طی مدتی ۱ساله پیروز این جنگ ما خواهیم بود.»

همچنین یک مقام اطلاعاتی اسراییل در مصاحبه با یک نشریه آمریکایی گفت: ایران دیگر از هیچ چیز نمی‌ترسد و هیچ چیزی جلودار پیشرفت هسته‌ای این کشور نیست. 

زوهار پالتی «مدیر اطلاعاتی سابق موساد و رییس کنونی اداره سیاسی-نظامی وزارت دفاع اسراییل در مصاحبه با نشریه آمریکایی» نیویورکر" گفت که در حال حاضر هیچ عامل بازدارنده‌ای علیه برنامه هسته‌ای ایران وجود ندارد. 

او افزود: «مشکل برنامه هسته‌ای ایران این است که در حال حاضر، هیچ مکانیسم دیپلماتیکی برای متوقف کردن آن‌ها وجود ندارد… هیچ عامل بازدارنده‌ای وجود ندارد. ایران دیگر نمی‌ترسد.» 

این مقام اطلاعاتی اسراییل در ادامه گفت: «ما نمی‌خواهیم به جایی برسیم که در نهایت مجبور شویم از خود بپرسیم که چگونه به ایران اجازه داده شد تا ۹۰ درصد غنی‌سازی کند.» 

منبع
hamshahrionline
نوع خبر

بیشترین بازدید اخبار امروز