آسیب مغزی ۲ نظامی آمریکایی در حمله به عین‌الاسد تایید شد

Submitted on س., 01/23/2024 - 01:12

به گزارش همشهری آنلاین، سابرینا سینگ معاون سخنگوی پنتاگون روز دوشنبه با تائید آسیب مغزی ۲ تن از نظامیان آمریکا در حمله به عین‌الاسد، به خبرنگاران گفت: حمله شامگاه شنبه تا به امروز یکی از بزرگترین حملات موشک‌های بالستیک بود که ایالات متحده شاهد انجام آن از سوی شبه‌نظامیان عراقی بوده است.

وی در ادامه سخنان خود افزود: ۲ نظامی آمریکایی که در جریان حمله موشک‌های بالستیک شامگاه شنبه آسیب مغزی دیده بودند، پس از طی مراحل درمانی، به محل خدمت خود بازگشته‌اند.

در همین حال ستاد فرماندهی مرکزی آمریکا (سنتکام) نیز در بیانیه‌ای حمله شامگاه شنبه و ضربه مغزی ۲ نظامی آمریکا در این حمله را تائید کرده است.

در بیانیه سنتکام آمده است: چندین موشک و راکت بالستیک پایگاه عین‌الاسد را هدف قرار دادند و در حالی که اکثر آنها توسط پدافند هوایی این پایگاه رهگیری و منهدم شدند اما برخی از آنها به اهداف خود اصابت کردند.

به نوشته ای بی سی، پیش از این پایگاه‌های آمریکایی در عراق معمولاً با استفاده از راکت و پهپاد مورد حمله قرار می‌گرفتند اما استفاده از موشک‌های بالستیک در حمله شامگاه شنبه تحولی جدید در این حملات محسوب می‌شود.

این حملات در حالی صورت می‌گیرد که تنش‌های فزاینده در منطقه با گذشت بیش از یکصد روز از حملات وحشیانه رژیم صهیونیستی به مردم فلسطین به اوج خود رسیده و پایگاه‌ها و نیروهای ایالات متحده در منطقه به عنوان حامی اصلی (رژیم) اسرائیل هدف حملات انتقام‌جویانه گروه‌های مقاومت در منطقه قرار گرفته است.

به گزارش ایرنا، شبکه خبری المیادین روز شنبه به نقل از منابع خود درباره حمله به پایگاه عین الاسد گزارش داد: طبق ارزیابی‌های اولیه پایگاه عین الاسد شامگاه شنبه از چند جهت هدف موشک‌های سنگین قرار گرفت.

این منابع گزارش دادند: دستکم ۱۰ موشک به اطراف پایگاه عین الاسد و بخش استقرار نیروهای آمریکا اصابت کرد و چند موشک نیز رهگیری شد.

این منابع همچنین گفتند که این حمله و انفجارهای ناشی از آن شدیدترین حمله از ابتدای حملات به پایگاه‌های آمریکایی از زمان آغاز عملیات طوفان الاقصی تاکنون بوده است.

خبرگزاری رویترز نیز به نقل از یک مقام آمریکایی مدعی شده بود که در حمله روز شنبه به پایگاه عین الاسد که نیروهای آمریکایی در آن مستقر هستند، از موشک بالستیک استفاده شده است.

منبع
hamshahrionline
نوع خبر

بیشترین بازدید اخبار امروز