انتقاد رضایی از "همتی" در خصوص نقدینگی/ امیدوار رضایی: برادرم منزل شخصی ندارد

Submitted on س., 06/01/2021 - 00:48

به گزارش خبرنگار گروه سیاسی خبرگزاری تسنیم، محسن رضایی کاندیدای انتخابات ریاست‌جمهوری در گفتگوی ویژه خبری امشب که از شبکه دو سیما پخش شد، اظهار داشت: من انتظار داشتم بسیاری از کسانی که ثبت‌نام کرده بودند، حضور داشته باشند و انتخابات پرشور داشته باشیم، مانند لاریجانی، پزشکیان، محمد، قاسمی و ضرغامی. من با همه این‌ها تماس گرفتم. من از نیروهای انقلابی تقاضا می‌کنم که متانت کنند. پزشکیان و دیگران نیروهای باسابقه هستند.

وی در خصوص یارانه‌ها بیان داشت: با صرفه‌جویی یارانه‌ها قادر هستیم به هر نفر 450 هزار تومان بدهیم. این‌ها محاسبات دقیقی دارد و پوپولیستی نیست. مبلغ 450 هزار تومان برای 40 میلیون نفر در نظر گرفته شده است که در واقع اثری در افزایش قیمت‌ها ندارد بلکه برای آرامش مردم است.

رضایی گفت: برخی عنوان کردند که رضایی می‌خواهد بنزین را 10 هزار تومان بکند که این شایعه است. این 450 هزار تومان یارانه از منبع پولی نفت و گازی بدست می‌آید که به دست ثروتمندان می‌رود. آن‌ها باید برگردد. تا چه زمانی می‌خواهیم پول فقرا را بگیریم و به ثروتمندان بدهیم؟ سوالم از آقای همتی این است مگر جمهوری اسلامی با شعار عدالت درست شده که جیب ثروتمندان را از بیت المال پر بکند و محرومین زباله‌گردی کنند؟

وی ادامه داد: در ماه‌های اول باید کاری انجام بدهیم تا آرامش در سطح جامعه به وجود بیاید. این کار در ماه‌های اول و حداکثر سه ماه پس از آغاز به کار دولت، شروع می‌شود.

** 5 هزار شرکت جعلی برای فرار مالیاتی درست شده است

رضایی بیان کرد: مسئله مالیات به فرار مالیاتی باز می‌گردد و می‌توانیم حداقل 6 درصد دیگر مالیات بگیریم، اما نه در شرایط رکود، اما می‌توانیم در حال حاضر با فرار مالیاتی مقابله کنیم، زیرا ارتباطی با رکود ندارد. باید جلوی فرارهای مالیاتی گرفته شود. 5 هزار شرکت جعلی درست شده که اطلاعات آن را به دست آورده‌ایم. شناسنامه‌های مردم را گرفته‌اند و برای فرار مالیاتی شرکت‌های جعلی درست کرده‌اند. من مقابله با فرار مالیاتی را شروع کرده‌ام و ان‌شاالله در همان ماه‌های اول آثارش را خواهیم داد.

کاندیدای انتخابات ریاست‌جمهوری در خصوص ارز 4200 تومانی گفت: دولت بیش از 18 میلیارد دلار به واردکنندگان نهاده‌های دامی داد، اما هیچگاه نظارت نشده که چه مقدار با ارز 4200 به بازار آمده و چه مقدار با ارز بیش از 20 هزار تومانی وارد بازار شده است. در این رابطه نظارت نشد و پول خزانه به درآمدهایی برای دلالان و مافیا تبدیل شد.

وی عنوان کرد: اجازه نمی‌دهیم جنسی با ارز 4200 تومانی وارد و با ارز 20 هزار تومانی فروخته شد. ما سیستمی درست می‌کنیم و بر رسیدن کالا به مقصد اصلی نظارت خواهیم کرد. به تخصیص ارز 4200 تومانی ادامه می‌دهم؛ اما تفاوت این است دولت تا انتها و عرضه نهایی کالا فرآیند را به طور کامل کنترل خواهد کرد.

این کاندیدای انتخابات ریاست‌جمهوری گفت: سال‌های 97، 98 و 99 با مقاومت بی‌سابقه مردم و افتضاح مدیریتی دولت مواجه بودیم به طوری‌که مردم فکر می‌کنند عمدی در کار است. این‌ها هر حرفی می‌زنند فردایش برعکس آن اتفاق می‌افتد. دولت کنونی همه چیز را رها کرده است.

محسن رضایی در پاسخ به سوالی در رابطه با خصوصی‌سازی بیان داشت: دولت، اهلیت را کنار گذاشت و پول مبنای خرید و فروش شد. در هیچ جای دنیا چنین خصوصی‌سازی که دولت قبل دنبال کرد صورت نگرفته است؛ در خصوصی‌سازی، به جای پول اهلیت افراد را ملاک اصلی قرار می‌دهم. امکان تولید ملی را نمی‌توان به راحتی به باد فنا داد.

** شاخص بورس را تا پایان سال به 1 میلیون و 500 هزار می‌رسانیم

نامزد انتخابات ریاست‌جمهوری در خصوص بورس گفت: من در فروردین 99 نامه‌ای به روحانی دادم که به توصیه در خصوص بورس انجام بدهند، اما گوش ندادند. ما دو کار در رابطه با بورس انجام خواهیم داد؛ اول اینکه صندوق جبران آسیب‌دیدگان به وجود خواهیم آورد. با وصل کردن بورس به تولید و سرمایه‌گذاری و هدایت سهام به سمت تولید، ارزش سهام را تا پایان سال حداقل به 1 میلیون و 500 هزار خواهیم رساند. بسیاری از کسانی که آسیب دیده‌اند، در اینجا سود می‌کنند.

وی اضافه کرد: برای دراز مدت، کانونی از سهام‌داران خرد به وجود خواهیم آورد. بیمه‌ای هم برای سهام‌داران به وجود می‌آوریم تا آنان را پشتیبانی کند.

 

 

** خط قرمزی برای مبارزه با فساد وجود ندارد

رضایی گفت: حقوقی‌‌ها باید به صورت حقوقی و قانونی بخشی از آن پولی را که برده‌اند بازگردانند. دولت هم باید سرمایه‌گذاری کند، تا منابع صندوق تامین شود.

کاندیدای انتخابات ریاست‌جمهوری گفت: مبارزه با فساد یک اشکال اساسی دارد. مگر می‌شود فساد آن‌قدر توسعه پیدا کرده باشد و پاسداران مبارزه به فساد آلوده نشده باشند؟! روز نخستی که رئیسی، رئیس قوه قضائیه شد گفتم چون شما رقیب آقای روحانی بودید، شما دو قاضی را محاکمه کنید تا معلوم شود، مبارزه با فساد از قوه قضائیه شروع شده است. اگر فساد در قوه قضائیه نبود، آنقدر در جامعه زیاد نمی‌شد. اگر پاسداران مبارزه با فساد کارشان را درست انجام دهند، فساد از گلوگاه ها عبور نمی‌کند.

وی ادامه داد: باید پیشگیری از فساد را جدی گرفت. در دولت سازمان بازرسی ایجاد خواهم کرد.

رضایی کرد: در دولت من خط قرمزی برای مبارزه با فساد وجود ندارد. نخست هم از دانه درشت‌ها شروع می‌کنم و اگر در نزدیکان من فسادی باشد، برخورد می‌کنم.

وی در ادامه بیان داشت: مشکل اصلی در خودرو ملی این است که مدیریت‌ها باید عوض شود و اعتماد به نفس و خلاقیت‌ها شکل بگیرد. رقابت کاذبی در بازار خودرو ایران وجود دارد. تعرفه را پایین خواهیم آورد و خودروسازان را تقویت می‌کنیم و به تدریج ورود خودرو را آزاد می‌کنیم.

 

 

** همتی پاسخ بدهد که کانون مشکلات اخیر است

رضایی در پاسخ به سوالی در خصوص نقدینگی در کشور گفت: این سوال را باید از همتی می‌پرسیدید که آمد اینجا شعبده‌بازی کرد. آقای همتی در کانون مشکلات اقتصادی 3 سال اخیر بوده است. در بانک مرکزی کنترل نقدینگی رها شده است. اگر این آقایان دوباره سر کار بیایند، تا پایان سال دوباره به تورم 50 درصد خواهیم رسید. حیثیت ما در پول ملی از بین رفت. اولین کاری که می‌کنم، تولید را پرجاذبه و محیط کسب و کار را درست می‌کنم.

وی با بیان اینکه بانک طلا درست خواهم کرد، بیان کرد: برای کنترل نقدینگی، از تولید حمایت و بانک طلا را ایجاد می‌کنم. چند کار در نظر گرفته‌ام تا تولید را تقویت کنم.

کاندیدای انتخابات ریاست‌جمهوری گفت: کار اشتباهی که دولت انجام داد، فولاد را وارد بورس کرد تا رقابت شود؛ اما چند نفر این را منجمد می‌کنند و می‌خرند و در بیرون از بورس با قیمت بالاتری می‌فروشند.

** دست رانتخواران دولت‌های گذشته را رو می‌کنم

وی ادامه داد: من دیگر اجازه نمی‌دهم اینقدر خیانت در کشور صورت بگیرد. اقتصاد کشور را باید نجات داد. دست رانتخواران دولت‌های گذشته را رو می‌کنم. نیازمند قیام فرهنگی، اجتماعی و اقتصادی در چارچوب نظام هستیم. دولت آینده باید دولت اقتصادی، دولت سیاسی و دولت امنیتی و نظامی باشد. من هم اقتصاد، هم سیاست و هم امنیت و امور دفاعی را می‌شناسم.

رضایی در بخش دیگری از این گفتگو بیان داشت: وقتی مدیریت وجود نداشته باشد، بی‌نظمی به وجود خواهد آمد. مرزنشینان محروم هستند. به استان‌های مرزنشین توجه جدی خواهیم کرد و برای هر مرزی تقسیم کاری خواهیم داشت.

وی خاطرنشان ساخت: نظام بانکی ایران یک نظام بانکی سنتی است. متاسفانه نظام بانکی یمن از ایران جلوتر است. اگر در ایران FATF تصویب شد، هیچ بانکی با ایران کار نخواهد کرد. دولت همواره سعی کرده کار سیاسی انجام بدهد. ما بانک‌های ایران را مدرن می‌کنیم و از رقابت بی‌دلیلی که بین بانک‌های دولتی و خصوصی به وجود آمده جلوگیری خواهیم کرد.

رضایی در بخش پایانی عنوان کرد: بحث جدی با قوه قضاییه دارم. دادستان تهران اخیرا نامزدها را تهدید کرده است. نباید کاری کنیم تا مسائلی در ذهن مردم ایجاد شود. آن‌ها می‌توانند با ستاد آقای رئیسی برخورد کنند؟ ما نباید انقلابی‌تر از رهبری باشیم. انتخابات پیش می‌رود. مردم آگاه هستند. نباید انقلابی‌تر از رهبری حرکت کنیم. همه کمک کنیم تا انتخابات خوبی داشته باشیم.

 

 

** امیدوار رضایی: برادرم منزل شخصی ندارد

به گزارش تسنیم، امیدوار رضایی برادر محسن رضایی در برنامه گفتگو با نماینده نامزد‌های انتخابات ریاست جمهوری پیش از گفت‌وگوی ویژه خبری اظهار داشت:برادرم 5 فرزند داشت که با فوت یکی از پسرانش هم اکنون 4 فرزند دارد. همسرش خانه‌دار است و در مسائل فرهنگی نیز مشغول است.

وی افزود: او در منزل سازمانی ساکن است و منزل شخصی ندارد و هنوز اجاره پرداخت می‌کند. بهترین اخلاق برادرم صبوری در عین مهربانی است و بزرگترین انتقاد به برادرم این است که برای دوستانش کاری انجام نمی‌دهد و به جناح بندی افراد و قوم و قبیله توجهی ندارد.

رضایی گفت: بزرگترین نقطه قوت او استعدادیابی و سابقه مدیریت جهادی است. اصلی‌ترین ضعفش خودخوری اوست و بسیاری از مشکلات را در درون خودش می‌ریزد.

وی در بخش دیگری از این گفتگو بیان داشت: بانوان را مظلوم می‌بیند و بستر لازم برای رشد و توسعه آن‌ها را در جامعه نمی‌بیند. ایشان به سهم کم زنان در دولت معترض است.به کوچکترین ناراحتی افراد بر خلاف چهره خشن خود، واکنش نشان می‌دهد. مطالعه و ورزش کردن جز تفریحات او است و تفریحاتش در ویلای شخصی نیست و برای مسافرت رفتن از مراکز سازمانی استفاده می‌کند.

امیدوار رضایی با بیان اینکه دو سه موضوع است که هیچ کس درباره برادرم خبر ندارد، بیان داشت: شهید باقری در دستخط‌های خودش می‌گوید که آقا محسن می‌گوید جنگ تمام می‌شود و مشکل بعدی مسائل اقتصادی است.

 

 

** رضایی: تمام مشکلات مردم را می‌دانم

محسن رضایی در ویدیویی که پیش از آغاز گفتگوی ویژه خبری منتشر شد و وی در کنار عکس شهدا ایستاده بود، خطاب به مردم ایران بیان داشت: معتقدم سال 1400 شروع یک فصل جدید در زندگی مردم ایران است. تمام مشکلات شما را می‌دانم‌؛ به 25 استان و 100 شهرستان رفتم. از نزدیک با معلمین، کارگران، کشاورزان، خانه‌داران و جوانان از نزدیک صحبت کردم. خیلی وقت‌ها پیروزی‌ها و گشایش‌های عظیم از دل همین سختی‌ها بیرون آمده است.

انتهای پیام/

منبع
tasnim
نوع خبر

بیشترین بازدید اخبار امروز