بهترین و بدترین شهرهای کانادا از نظر میزان مالیات املاک

Submitted on جمعه, 08/10/2018 - 20:55

بهترین و بدترین شهرهای کانادا از نظر میزان مالیات املاک

تورنتو- بسیاری از ساکنان ونکوور از گرانی سرسام آور بازار مسکن منطقه به تنگ آمده اند. ونکوور هم اکنون گران ترین بازار مسکن آمریکای شمالی است. اما داده های موجود نشان می دهد که ونکووری ها مالیات املاک و مستغلات زیادی نمی پردازند. نتیجه بررسی های اخیر دست اندرکاران وب سایت Zoocasa نشان می دهد که ونکوور پایین ترین نرخ مالیات املاک و مستغلات 1 میلیون دلاری و بالاتر را در میان شهرهای کانادا دارد. این نرخ اندکی بالاتر از 0.24 درصد ارزش ملک می باشد. به گزارش Bloomberg، این پایین ترین نرخ در کانادا و آمریکا می باشد. نرخ مالیات املاک و مستغلات میلیونی در هونولولو (هاوایی) 0.33 درصد می باشد.

صاحب یک ملک میلیون دلاری در ونکوور 2 هزار و 468 دلار مالیات املاک می پردازد. در حالی که این مبلغ در تورنتو 6 هزار و 355 دلار و در اتاوا 10 هزار و 684 دلار است. بدنیست بدانید که ساکنان خانه های میلیونی در همیلتون با 12 هزار و 620 دلار، بالاترین مالیات املاک را می پردازند.

پایین بودن نرخ مالیات در ونکوور یکی از عوامل جذب سرمایه گذاران و خریداران خارجی است. به گزارش BMO (بانک مونترال)، هزینه سالانه مالکیت خانه در ونکوور، کمتر از نصف هزینه آن در تورنتو، یک سوم هزینه در سیاتل و تقریبا یک پنجم هزینه در سان فرانسیسکو است.

اما از نظر مالیات بر املاک و مستغلات معمولی، همیلتون، میسی ساگا و تورنتو به ترتیب با 6 هزار و 939 دلار و 59 سنت، 5 هزار و 980 دلار و 20 سنت و 5 هزار و 238 دلار و 74 سنت، در صدر جدول بدترین شهرها قرار می گیرند. صاحبخانه ها در کبک سیتی با 2 هزار و 282 دلار و 28 سنت پایین ترین نرخ مالیات بر املاک و مستغلات معمولی را می پردازند.

ترس پنجاه درصد تورنتویی ها از حضور در اماکن عمومی شلوغ
تورنتو- در پی وقایع مرگبار اخیر در تورنتو، از جمله حمله آلک میناسیان با اتومبیل به عابران پیاده در خیابان یانگ و همچنین تیراندازی در خیابان دنفورت، حدود 50 درصد از ساکنان تورنتو، مایل به حضور در مکان های عمومی شلوغ و پر ازدحام نیستند.

نیمی از شرکت کنندگان در نظرسنجی اخیر IPSOS که به سفارش Global News انجام شده است، نگرانی بابت امنیت جانی شان را علت این تصمیم گیری عنوان کردند. جالب اینکه 59 درصد از ساکنان نورت یورک (منطقه ای که آوریل گذشته شاهد حمله آلک میناسیان بود) ترس و نگرانی خود از حضور در اماکن شلوغ را ابراز کردند.

نظرسنجی مورد اشاره با شرکت 800 شهروند تورنتویی و در فاصله 25 جولای تا 30 جولای 2018 انجام شد.

متاسفانه از ابتدای سال 2018 به این سو، 233 تیراندازی در تورنتو رخ داده است. پس از تیراندازی 22 جولای در خیابان دنفورت که به کشته شدن ریس فالون 18 ساله و جولیانا کوزیس 10 ساله انجامید، 55 درصد از پاسخ دهندگان به نظرسنجی گفتند که نگران کشته یا مجروح شدن خود و عزیزان شان در خشونت مسلحانه می باشند.

88 درصد از شرکت کنندگان در نظرسنجی همچنین احساس می کردند که تورنتو از 5 سال قبل خطرناک تر شده است.

شرم آور؛ بیمار هفتاد و نه ساله اورژانسی به دلیل کمبود تخت روی نیمکت بیمارستان خوابید!
مونترال- هنگامی که پاسکال لتورنو به همراه مادر 79 ساله اش به بخش اورژانس بیمارستانی در شمال غرب مونترال مراجعه کرد تصورش را نمی کرد که مادر سالمندش بر نیمکت بخش اورژانس بستری شود.

ژاکلین ووین، دو روز بود که از درد معده رنج می برد. او پس از مراجعه به بیمارستانی در Saint-Jerome تریاژ شد، ولی وضعیت اش اورژانسی تشخیص داده نشد. پاسکال می گوید: مادرم اهل گله و شکایت نیست و فوق العاده صبور است. به دلیل آه و ناله نکردن در بیمارستان، مسوول بخش تریاژ نتوانست وضعیت او را به درستی ارزیابی کند. با طولانی شدن زمان انتظار، پاسکال از کارکنان بخش خواست که برانکار (stretcher) در اختیار مادرش قرار بدهند تا دراز بکشد. اما همه تخت ها پر بود. به همین دلیل بیمار مجبور شد روی نیمکت فلزی بخش استراحت کند. یکی از بیماران بالش خود را به ژاکلین داد و پرستارها هم پتویی را در اختیارش گذاشتند.

لتورنو می گوید: ما باید به سالمندان احترام بگذاریم. از دیدن مادرم در آن وضعیت، دلشکسته شدم. دکتر حوالی ساعت 4 صبح روز بعد، مادرم را معاینه کرد.

ووین به دلیل عفونت کیسه صفری در بیمارستان بستری است.

وضعیت نابسامان سیستم درمانی کانادا و محدود بودن ظرفیت بیمارستان ها بر کسی پوشیده نیست. این وضعیت تنها به انتاریو محدود نشده و در سایر مناطق کشور، بخصوص در شهرهای حومه مراکز شهری عمده، بدتر نیز می باشد.

مخالفت ساکنان با اسکان پناهجویان در هتل های مارکام
تورنتو- حدود دو هفته قبل، 200 نفر از ساکنان مارکام مقابل ساختمان شهرداری اجتماع کرده و به اسکان پناهجویان غیرقانونی در هتل های شهرشان اعتراض کردند. آنها با ابراز نگرانی بابت امنیت خود و خانواده هایشان، از فرانک اسکارپیتی، شهردار مارکام، خواستند که از پذیرش پناهجویانی که به اجبار وادار به تخلیه خوابگاه های دانشجویی شده اند، منصرف بشود.

اجتماع مخالفان به دلیل حضور15 تا 20 تظاهرکننده حامی اسکان پناهجویان به تشنج کشیده شد و باعث شد ده ها مامور پلیس ناحیه یورک به محل اعزام بشوند. با اینکه خوشبختانه هیچ کس بازداشت نشد، اما اجتماع مخالفان و موافقان خبرساز شد.

چهار روز بعد، شان هووا لو که خود را برای کسب مقام شهردار مارکام نامزد کرده و همچنین چارلز جیانگ (نامزد حوزه انتخابی Ward 2) طوماری با 1 هزار و 500 امضاء را به جک هیت (معاون شهردار مارکام) ارائه کردند. آنها نیز مخالف پذیرش پناهجویان غیرقانونی در مارکام می باشند.

طبق توافق بین اسکارپیتی و جان توری، گروهی از پناهجویان به هزینه دولت فدرال در هتل های مارکام اسکان داده خواهند شد. اما جالب اینکه مقامات از افشای تعداد دقیق این
پناهجویان امتناع کرده اند.

اشتباه محاسباتی در سی آی بی سی و بدهی یک و نیم میلیون دلاری بانک به مشتریان
تورنتو- مسوولین بانک CIBC، در پی مشخص شدن اشتباه محاسباتی در هزینه کارت های اعتباری، مبلغ 1.4 میلیون دلار دریافت شده از مشتریان طی 14 سال گذشته را به ایشان عودت می دهد.

پنجمین بانک بزرگ کانادا می گوید که هزینه کارت های اعتباری برخی از مشتریان بانک در فاصله سال های 2003 تا 2017 اشتباه محاسبه شده است.

فرایند واریز مبالغ کسر شده به حساب های مشتریان آغاز شده و تا اکتبر سال جاری ادامه خواهد داشت. میانگین مبلغ عودت شده، حدود 50 دلار می باشد.

رقیب جان توری در انتخابات: تورنتو به یک رهبر واقعی نیازمند است!
تورنتو- همانطور که می دانید انتخابات شهرداری تورنتو 22 اکتبر برگزار خواهد شد. یکی از چهره های شناخته شده که خود را برای کسب مقام شهردار نامزد کرده، جنیفر کیزمات مسوول سابق برنامه ریزی شهری است. کمپین انتخاباتی کیزمات از هفته گذشته آغاز شده است.

کیزمات 48 ساله ادعا می کند کنفرانس خبری اخیر توری در واکنش به برنامه دولت جدید انتاریو برای کاهش تعداد اعضای شورای شهر از 47 نفر به 25، او را در نامزد شدن مصمم تر کرد. کیزمات پیشنهاد توری برای برگزاری رفراندوم عمومی در مورد آن را غیرمحتمل و ضعیف توصیف کرد و گفت که تورنتو به یک رهبر قاطع نیازمند است.

با اینکه کیزمات جزئیات برنامه انتخاباتی اش را فاش نکرده است، اما ادعا می کند که برای بهبود ترانزیت، کاهش ترافیک، امن تر کردن گذرگاه ها و معابر شهری برای عابران پیاده و دوچرخه سواران و همچنین ساخت 100 هزار مسکن ارزان قیمت برنامه های عالی دارد.

او طی دوران خدمت اش به عنوان مسوول برنامه ریزی شهری، با توری بر سر پروژه 3.5 میلیارد دلاری توسعه ساب وی اسکاربورو و همچنین اصرار شهردار برای بازسازی بخشی از بزرگراه گاردینر، درگیر شده است. اما خط مشی جدید خود در مورد دو پروژه مورد اشاره را ارائه نکرده است. طی چند روزی که از ورود کیزمات به عرصه رقابت می گذرد، کمپین جان توری همه تلاش خود را برای جلوه دادن او به عنوان حامی افزایش مالیات املاک و عوارض شهری دیگر و همچنین مدافع سیاست های جناح چپ و رادیکال شهرداری، به کار گرفته است.

واقعیت این است که کیزمات تا به این لحظه در مورد اینکه آیا مالیات املاک را افزایش خواهد داد یا خیر اظهار نظر نکرده، اما بدون ذکر جزئیات به چند ابزار مالیاتی دیگر در دسترس شهرداری اشاره کرده است.

دریاچه انتاریو زباله دانی بزرگ در جنوب تورنتو
تورنتو- گروهی از دانشمندان و پژوهشگران محیط زیست به ریاست چلسی روچام، استادیار رشته زیست شناسی تکاملی دانشگاه تورنتو، تغییر رفتار اساسی شهروندان برای دور نگه داشتن زباله های پلاستیکی از دریاچه ها و دیگر منابع آبی کانادا را ضروری می دانند. آنها در تحقیقات دو هفته ای خود، حدود 31 کیلوگرم زباله پلاستیکی، ظروف یک بار مصرف، اسباب بازی، نی پلاستیکی و ته سیگار را از Don River واقع در شرق تورنتو که به دریاچه انتاریو می ریزد، جمع آوری کردند.

خوشبختانه شهرداری تورنتو گام هایی را برای دور نگه داشتن زباله های پلاستیکی از دریاچه انتاریو برداشته اند. جان توری (شهردار) در سخنان هفته گذشته خود بر اهمیت محافظت از آبراه های منتهی به دریاچه انتاریو تاکید کرد و ممنوعیت استفاده از ظروف یک بار مصرف را یکی از راهکارهای موثر دانست.

نتایج تحقیقات Rochester Institute of Technology نیویورک نشان می دهد که سالانه حدود 10 هزار متریک تن زباله پلاستیکی وارد Great Lakes (شامل دریاچه های انتاریو، سوپریور، میشیگان، هوران و ایری) می شود. این دریاچه ها، بزرگترین دریاچه های آب شیرین جهان می باشند.

نمونه برداری سال 2014 از دریاچه انتاریو و دریاچه ایری (واقع در مرز آمریکا و کانادا) که توسط وزارت محیط زیست انتاریو انجام شد، حاکی از افزایش ذرات میکروپلاستیک در آب طی چند دهه گذشته بود. در هر کیلومتر مربع آب دریاچه، 6.7 میلیون ذرات پلاستیکی مشاهده شد. بیشترین غلظت در Humber Bay (واقع در غرب تورنتو) مشاهده شد.

وفای به عهد داگ فورد؛ آبجوی ارزان در انتاریو
تورنتو- داگ فورد، رئیس دولت محافظه کار انتاریو، هفته گذشته به مناسبت روز بین المللی آبجو، خبر از نظر خود مهمی را در توییتر منتشر کرد. در این پیام آمده است: ما دویست و شصت آبجوساز از بهترین سازندگان آبجو در جهان را داریم. مژده اینکه آبجوی ارزان به زودی به فروشگاه های انتاریو باز خواهد گشت! فورد معتقد است که آبجوسازان با بالا بردن قیمت آبجو در حق مصرف کنندگان انتاریویی اجحاف کرده اند. به همین دلیل بایستی از رقابتی شدن قیمت آبجو در استان، که در نهایت به سود مصرف کننده خواهد بود، حمایت کرد.

یکی از قول های داگ فورد در جریان مبارزات انتخاباتی، عرضه آبجوی ارزان در سطح استان بود. به نظر می رسد که فورد در کنار وعده به چند قول مهم انتخاباتی، از جمله لغو مالیات کربن و همچنین لغو برنامه درسی آموزش جنسی (مصوب دولت لیبرال) در مدارس دولتی انتاریو، به یکی دیگر از قول هایش نیز وفا کرده است.

هم اکنون، حداقل قیمت آبجو (با 5.6 درصد الکل یا کمتر) 1.25 دلار می باشد. یک کارتن 24 تایی Molson Canadian حدود 40 دلار برایتان تمام می شود. در حال حاضر مشخص نیست که آیا شرکت هایی مانند Molson مایل به کاهش قیمت یک کارتن آبجو به 24 دلار خواهد بود یا نه؟ کاهش قیمت آبجو به 1 دلار اجباری نیست. دولت برای تشویق آبجوسازان مشوق های غیرمالی در نظر گرفته است. به گفته داگ فورد، این شرکت ها می توانند محصولات خود را در بهترین قسمت فروشگاه های LCBO عرضه کرده و محصول شان را در مجله LCBO تبلیغ کنند.

لازم به ذکر است که دولت لیبرال انتاریو در سال 2008، حداقل قیمت آبجو را از 1 دلار به 1.25 دلار افزایش داد. با توجه به افزایش هزینه تولید، از حقوق و دستمزد گرفته تا مواد اولیه و قوطی های آلومینیومی، مشخص نیست که چه تعداد از آبجوسازان از عرضه آبجوی 1 دلاری استقبال خواهند کرد.

با پایین آمدن قیمت آبجو در انتاریو از 27 آگوست، یکی از دغدغه های ذهنی مردم برطرف خواهد شد. اینطور فکر نمی کنید؟!

دولت کانادا سال گذشته ساخت و فروش اکثر محصولات حاوی میکروبیدهای پلاستیکی را ممنوع اعلام کرد. این ذرات کوچک اغلب در خمیردندان، پاک کننده های پوست و سایر لوازم آرایشی استفاده می شوند.

منبع
iranjavan

بیشترین بازدید اخبار امروز