ونکوور همچنان گران‌ترین شهر برای اجاره‌ نشینان کانادایی است

Submitted on چ., 01/25/2023 - 13:33

ونکوور همچنان گران‌ترین شهر برای اجاره‌ نشینان کانادایی است

داده‌های جدید پلتفرم اجاره مسکن کانادا (Zumper) نشان می‌دهد که ونکوور همچنان گران‌ترین شهر برای اجاره‌ نشینان کانادایی است.

به گزارش رسانه هدهد کانادا، بر اساس این گزارش، اجاره یک واحد آپارتمان تک خواب در ونکوور ماهانه حدود ۰٫۴ درصد افزایش داشته و در ژانویه امسال به ۲۴۸۰ دلار رسیده است. ولی اجاره یک منزل دوخوابه در این شهر همچنان ۳۵۰۰ دلار است.

این مطالعه که ۲۳ شهر را در سراسر کانادا مورد بررسی قرار داده نشان می‌دهد در ژانویه امسال ۱۰ شهر کانادا افزایش و هفت شهر کاهش اجاره‌بها را تجربه کرده‌اند. و اجاره مسکن در شش شهر نیز ثابت مانده است.

در این میان ادمونتون با افزایش ۵ درصدی اجاره‌بهای آپارتمان‌های یک‌خوابه و رسیدن اجاره این نوع مسکن به ۱۰۵۰ دلار بیشترین افزایش اجاره‌بها را در ژانویه امسال ثبت کرده است. درحالی‌که سنت کاترینز – انتاریو با ۶٫۲ درصد کاهش اجاره‌بها و رسیدن اجاره مسکن یک‌خوابه به ۱۵۱۰ دلار بیشترین کاهش اجاره ماه‌به‌ماه را داشته است.

بنا بر این گزارش که بر اساس قیمت اجاره مسکن در پرجمعیت‌ترین مناطق کانادا تهیه شده است. اجاره‌بهای یک واحد آپارتمان یک‌خوابه در تورنتو پس از افزایش ۱٫۸ درصدی به ۲۳۰۰ دلار رسیده و این شهر از نظر اجاره‌بهای آپارتمان‌های یک‌خوابه دومین شهر گران‌قیمت کانادا است. درحالی‌که میانگین قیمت اجاره‌بهای آپارتمان‌های دوخوابه در تورنتو با رشد ۳٫۹ درصدی به ۲۹۵۰ دلار رسیده است.

در ژانویه امسال اجاره‌بهای آپارتمان‌های یک‌خوابه در برنابی – بریتیش کلمبیا، با کاهش ۱٫۳ درصدی نسبت به ماه گذشته به ۲۲۰۰ دلار رسیده است. و در رتبه سوم لیست اجاره‌بهای واحدهای یک‌خوابه قرار گرفت، درحالی‌که اجاره‌بهای آپارتمان‌های دوخوابه در این شهر با یک درصد افزایش به ۳۱۷۰ دلار رسیده است.

شهر ویکتوریا نیز از نظر اجاره‌بهای آپارتمان‌های یک و دوخوابه به ترتیب با قیمت ۲۱۰۰ دلار و ۲۵۴۰ دلار در رتبه چهارم این رده‌بندی قرار دارند.

اجاره آپارتمان‌های یک‌خوابه در شهر کلونا – بریتیش کلمبیا، پس از کاهش ۱٫۵ درصدی نسبت به ماه گذشته به ۱۹۲۰ دلار رسید. و در رتبه پنجم این فهرست قرار گرفت، درحالی‌که قیمت متوسط اجاره آپارتمان‌های دوخوابه در این شهر با سه درصد کاهش به ۲۲۷۰ دلار رسید.

این دومین ماه متوالی است که میانگین اجاره ماهانه مسکن در کانادا به دلیل کمبود کارگر ساختمانی و رکود ساخت‌وسازهای جدید از مرز ۲۰۰۰ دلار فراتر رفته است.

منبع: سی‌تی‌وی

منبع
hodhod

بیشترین بازدید اخبار امروز