واکنش عمویی به ادعایی درباره پرونده رضا ثقتی مدیرکل ارشاد گیلان

Submitted on ش., 07/29/2023 - 14:49

به گزارش همشهری آنلاین، ابوالفضل عمویی در پاسخ به این سوال که آیا موضوع پرونده مدیرکل ارشاد گیلان در کمیسیون امنیت ملی مورد بررسی قرار گرفته است، اظهار کرد: تا قبل از انتشار اخبار فضای مجازی در مورد مدیرکل ارشاد گیلان، این موضوع در کمیسیون امنیت ملی مطرح نشده بود.

وی در پاسخ به سوال دیگری مبنی بر اینکه آیا کمیسیون درخواست کتبی یا شفاهی از اسماعیلی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی مبنی بر برکناری مدیرکل ارشاد گیلان داشته است، افزود: با توجه به اینکه مباحث وزارت ارشاد از لحاظ تخصصی در حوزه کمیسیون فرهنگی مجلس هست، کمیسیون امنیت ملی به این موضوع ورودی نداشته است.

مرتضی محمودوند در گفت و گویی، به این موضوع اشاره داشت که پیش از انتشار فیلم منتسب به رضا ثقتی، کمیسیون امنیت ملی این موضوع را به وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی تذکر داده است.

پیش از این محمدمهدی اسماعیلی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی هم در گفت و گویی درباره برکناری مدیرکل ارشاد گیلان گفت: از اولین لحظه این اتفاق فرآیند کاملاً روشنی طی شده و هیچ گزارش منفی قبل از این انتشار خبر نبوده است.

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی درباره این‌که برخی از نمایندگان مجلس عنوان کردند از قبل گزارشاتی به آنها داده‌اند، گفت: خیر، اشتباه است. چنین چیزی نبوده بلکه به محض اینکه این اتفاق افتاد، به دلیل رعایت شئونات عمومی جامعه و اینکه بحث در یک مسیر خارج از این هیاهوها پیگیری شود، پیگیر موضوع شدیم.

اسماعیلی یادآور شد که همان روزی که گزارش آمد و هیچ رسانه‌ای هم خبردار نشده بود، سرپرست جدید تعیین شد تا مسیر کار به این موضوع گره نخورد. چرا که هیچ قضاوتی در این موضوع نداریم و باید این موضوع مسیر قضایی خودش را طی کند.

وی خاطرنشان کرد: پیش از این اتفاق، رئیس کمیسیون امنیت ملی برای مباحث متفرقه از بنده دعوت کردند و برای این موضوع مدیرکل ارشاد گیلان دعوت نشده بودم. چرا که ما به صورت عادی این ارتباطات را داریم.

منبع
hamshahrionline
نوع خبر

بیشترین بازدید اخبار امروز