سه ایرانی و یک مصری مبتلایان کرونایی امروز انتاریو هستند

Submitted on Mon, 03/02/2020 - 01:32
امروز انتاریو 4 مورد مثبت جدید از بیماری کرونا را تأیید کرد تا تعداد مبتلایان این استان به 15 نفر و کانادا به 24 نفر برسد. جدیدترین این بیماران 3 مرد حدود  40، 50 و 60 ساله و یک زن حدود 70 ساله از مناطق یورک و تورنتو می‌باشند.

دکتر "کریم کورجی"، مسئول بهداشت و درمان ناحیه یورک، روز یکشنبه گفت: "یکی از بیماران (مرد حدود 40 ساله) شوهر زن 34 ساله‌ای‌ست که اولین بیمار این منطقه به شمار می‌رود که همراه زنش از ایران به كانادا بازگشته است. وی همراه کودکش، به هیچ وجه تا بعد از ورود به کانادا و در حالی که در قرنطینه هم نبود، علائمی از بیماری نداشت، اما ما او را آزمایش کردیم و امروز نتیجه آزمایش مثبت شده است".

پرونده بعدی، مردی حدود 50 ساله، ساکن تورنتوست که به طور موقت در شهر "وان" زندگی می‌کند. دکتر کورجی گفت: "او برادر یکی از موارد اخیراً گزارش شده در تورنتو است که او نیز به ایران سفر کرده و در تاریخ 25 فوریه وارد فرودگاه تورنتو شده است". این مرد روز جمعه 28 فوریه به بیمارستان مکنزی در ریچموندهیل مراجعه و مورد آزمایش قرار گرفت که نتیجه آن مثبت شد. کورجی گفت این مرد نیز در قرنطینه بسر می‌برد و خطری برای جامعه ندارد.

در همین حال، دکتر" دیوید ویلیامز"، رئیس ارشد بهداشت پزشکی انتاریو نیز گفت که مرد سوم که حدود 60 ساله است روز یکشنبه 23 فوریه از ایران بازگشته و روز جمعه خود را به اورژانس بیمارستان عمومی شمال یورک معرفی کرد، او در همان روز مورد ارزیابی قرار گرفت و مرخص شد. این مرد نیز از سرفه و سابقه سفر اخیرش به ایران به بیمارستان اطلاع داده و مطابق دستورالعمل‌ها، وی نیز به قرنطینه رفته و در عین حال وزارت بهداشت به طور جدی در حال ردیابی اطرافیان وی می‌باشد.

پرونده آخر، در شمال یورک متعلق به یک زن حدودا 70 از نیومارکت است که با شخصی که قبلا در تورنتو به مبتلا به کرونا بوده و بیماری‌اش را از مصر آورده در تماس بوده است.

وزارت بهداشت اصرار دارد که این بیماری هنوز اپیدمی محلی نشده و سیستم بهداشتی کانادا موفق شده کلیه افرادی که آزمایش آنها مثبت بوده را به سرعت شناسایی و قرنطینه کند. در همین رابطه استان در حال نظارت فعال اوضاع بوده و از  شهروندان می‌خواهد که مرتبا به اطلاعات بهداشتی معتبر توجه کنند.

با توجه به اینکه ایرانیان طبق آمار بالاترین تعداد مبتلایان کرونا را در انتاریو تشکیل می‌دهند، این وزارتخانه در طی هفته گذشته تقریبا هر روز ایمیلی را در این رابطه به دفتر ایران استار ارسال کرده و دکتر ویلیامز اعلان کرد که روز دوشنبه ساعت 3 بعدازظهر نیز جلسه‌ای توجیهی برای به روزرسانی رسانه‌ها از اوضاع جاری در مجلس انتاریو برگزار خواهد کرد.
منبع
iranstar

بیشترین بازدید اخبار امروز