صاحبخانه افزایش ۱۷/۵ درصدی اجاره خانه را به مستأجر خانم نشان داد، دیگر نمی خواهم اینجا زندگی کنم!

Submitted on Mon, 05/22/2023 - 20:54

اجاره بهاء یک زن در انتاریو ۱۷/۵ درصد افزایش یافت و صاحبخانه مبلغ جدید را به او نشان داد، این زن گفت: من دیگر نمی توانم در این خانه زندگی کنم.

یک مستاجر در انتاریو ماهانه ۳۵۰ دلار اضافی به عنوان اجاره بهاء باید بپردازد در غیر اینصورت در دو هفته باید خانه را خالی کند. این افزایش اجاره بهاء معادل افزایش یکباره ۱۷/۵ درصدی اجاره بها توسط صاحبخانه است.

Kara Petrunick, کارا پترونیک، متخصص طب طبیعی در سنت کاترینز، انتاریو، به CTV News گفت: «این واقعاً دیوانه کننده است.

او در طول همه‌گیری از تورنتو به منطقه نیاگارا نقل مکان کرد تا نزدیک‌تر به خانواده‌اش زندگی و کار کند.

هنگامی که او در فوریه ۲۰۲۱ به این منطقه نقل مکان کرد، خانه ی قطاری سه خوابه ای در خیابان راسل با قیمت ۲۰۰۰ دلار در ماه اجاره کرد. اگرچه او فکر می کرد که قیمت آن بالا است، با توجه به لیست های محدود در بازار اجاره محلی، این بهترین خانه ای بود که او می توانست پیدا کند.

در ۲۸ فوریه سال جاری، دو سال پس از نقل مکان، یک روز یادداشتی را که روی در چسبانده شده بود ، ملاحظه کرد که از افزایش ۱۷/۵ درصدی اجاره بها خبر می داد که از ماه جون اجرایی می شود.

انتاریو سقفی را برای افزایش اجاره بهای صاحبخانه ۲/۵ درصد در سال ۲۰۲۳ تعیین می کند.

با این حال، این قانون در مورد ساختمان های جدید که برای اولین بار پس از ۱۵ نوامبر ۲۰۱۸ اجاره شده اند، اعمال نمی شود. سخنگوی وزیر مسکن انتاریو به سی تی وی نیوز تورنتو گفت که دولت فورد کنترل اجاره واحدها را حذف کرد تا "تحریک ساخت مسکن های اجاره ای جدید" را تحریک کند.

تا به حال، اجاره پترونیک از ۲۰۰۰ دلار تجاوز نکرده است، که به گفته او به این دلیل است که بازسازی محله خانه ی قطاری او تکمیل نشده است.

پترونیک گفت محوطه سازی به خاک تبدیل شده است، هیچ حصاری بین خانه های قطاری وجود ندارد و کوره رادیاتور در طبقه او از بین رفته و به شکاف تبدیل شده است. او همچنین گفت که سیستم وسایل برقی در برخی از خانه‌ های این محوطه هرگز وصل نشده‌اند.

این زن برای مذاکره در مورد افزایش اجاره بها، نامه ای را ارسال کرد که توسط همسایگان امضا شده بود و پیشنهاد افزایش ۵ تا ۹ درصدی اجاره بها به جای ۱۷/۵ درصد را ارائه دادند.

در پاسخ، صاحبخانه او گفت که وی شرایط زندگی مستأجران را درک می کند ولی خود وی با معضل افزایش وام مسکن، بیمه، مالیات بر دارایی و هزینه های نگهداری مواجه است.

صاحبخانه برای این زن نوشت: «این اولین افزایش اجاره بهایی است که از زمان انتقال شما به این خانه دریافت می کنم و تا جایی که توانستم آن را به تعویق انداختم، اما قبض مسکن به جایی رسیده است که چاره ای جز این ندارم.

بنا بر گزارش تورنتوپرشنز،‌ صاحبخانه پترونیک به درخواست مصاحبه CTV News Toronto پاسخ نداد.

در حالی که پترونیک گفت که می تواند هزینه افزایش اجاره فعلی را بپردازد، او نگران عدم اطمینان فزاینده پیش رو بود.

"من می توانم افزایش اجاره بها را پرداخت کنم، اما در مورد سال آینده چطور؟ سال بعد؟ آیا می توانم سال آینده ۱۰۰۰ دلار افزایش اجاره بها را پرداخت کنم؟"
تورنتوپرشنزداتکام
https://www.torontopersians.com/

منبع
torontoPersians
نوع خبر

بیشترین بازدید اخبار امروز