قوانین جدید تست استرس وام مسکن در کانادا از اول ژوئن در حال اجرا است

Submitted on س., 06/08/2021 - 13:11

تورنتو – بازار املاک و مستغلات کانادا شاهد افزایش قیمت‌ها، جنگ های پیشنهادات و کمبود عرضه در سراسر همه گیری کرونا بوده است.

این نگرانی وجود دارد که برخی از خریداران مسکن ممکن است بودجه وام خود را به حداکثر برسانند، به همین دلیل آزمایش استرس جدید وام مسکن در کانادا از ۱ ژوئن آغاز شده است.

قوانین جدید قدرت خرید را برای برخی از خریداران مسکن کاهش می‌دهد، و در صورت افزایش نرخ بهره با کاهش تلاطم بازار مسکن کانادا، که امسال رکورددار قیمت است، از مردم محافظت می‌کند.

طبق گفته راب مک لیستر، سردبیر رهن برای «RATESDOTCA»، فردا، واجد شرایط بودن برای گرفتن وام مسکن برای بیشتر افراد دشوارتر می‌شود.

اگر تحت حداقل نرخ فعلی ۴.۷۹ درصد، واجد شرایط ۵۰۰۰۰۰ دلار باشید، با نرخ جدید صلاحیت ۵.۲۵ درصد، این مبلغ به ۴۷۹۰۰۰ دلار کاهش می‌یابد.

مک لیستر گفت: «بنابراین این افزایش در حداقل نرخ واجد شرایط ۴.۷۹ درصدی، دریافت وام مسکن را برای افرادی که نسبت بدهی به درآمد بالاتری دارند دشوار خواهد کرد».

لیا زلاتکین، کارگزار اصلی «Brite Mortgage»، گفت که این قوانین جدید می‌تواند به برخی از خریداران مسکن کمک کند تا بدهی بیش از حد برای وام خود را بپذیرند.

زلاتکین گفت: «هدف از آزمایش استرس این است که اطمینان حاصل شود افراد در صورت بالا رفتن نرخ بهره قادر به تهیه چیزهایی هستند».

زلاتکین گفت برخی از مشتریان او در آخر هفته قبل از شروع قوانین جدید در جستجوی خانه هستند.

وی گفت: «من همچنین دیدم که بسیاری از مشتریان قبل از لازم الاجرا شدن قوانین جدید از اول ژوئن، پیش تأیید شده بودند».

یک مفسر ارشد مالی، گفت: «من فکر می‌کنم تعدادی از کانادایی‌ها هستند که می‌گویند، شما می‌دانید چه چیزی قرار است اتفاق بیافتد؟، بیایید فقط مکث کنیم و ببینیم آیا تست استرس سرعت کار را کاهش می‌دهد یا شاید برخی از قیمت‌ها با آن کاهش یابد».

حتی با وجود قوانین جدید، نشانه هایی از کم شدن معاملات در بازار مسکن کانادا وجود دارد. اتحادیه املاک و مستغلات کانادا گزارش داد که تعداد خانه‌هایی که دست به دست می‌شوند از مارس تا آوریل ۱۲ درصد کاهش یافته است.

حتی اگر بازار املاک و مستغلات کند شود، هیچ کس انتظار کاهش شدید قیمت را ندارد، اما این می‌تواند بازار متعادل تری را فراهم کند.

منبع: سی تی وی

منبع
hodhod

بیشترین بازدید اخبار امروز