کودک مبتلا به ذات الریه پس از ۴۰ ساعت انتظار، در بیمارستان بستری شد

Submitted on پ., 11/24/2022 - 13:43

کودک مبتلا به ذات الریه پس از ۴۰ ساعت انتظار، در بیمارستان بستری شد

یک کودک چهار ساله مبتلا به سندرم داون پس از ابتلا به یک بیماری شدید تنفسی، حدود ۴۰ ساعت برای بستری شدن در بیمارستان منتظر ماند.

به گزارش رسانه هدهد کانادا، یاسمین (به درخواست وی نام خانوادگی وی منتشر نشده است)، یکی از ساکنان منطقه وودبریج، انتاریو در این رابطه گفت که حدود ساعت ۲:۳۰ بامداد ۹ نوامبر بدلیل تب مداومی که دخترش داشته با ۹۱۱ تماس می‌گیرد. و او را به بیمارستان Cortellucci Vaughan، بیمارستان جدیدی در سال ۲۰۲۱ در انتاریو افتتاح شد، می‌برد.

این بیمارستان در هفته‌های اخیر بدلیل هجوم بیماران به خصوص اطفال بیمار، بیش از ظرفیت بیمار پذیرش کرده است.

یاسمین افزود:

ما پس از مراجعه به بیمارستان حدود یک ساعت بیشتر منتظر نشدیم تا به تریاژ برسیم. پس از آن دکتر دخترم را ویزیت کرد. و دستور آزمایش خون و عکسبرداری با اشعه ایکس را داد که نشان می‌داد بیماری دخترم ذات الریه است. و قرار شد یک شب در بیمارستان بستری شود.

حدود ساعت ۸ صبح او را از محل معاینه به راهرو منتقل کردند. و حدود چهار تا پنج ساعت این مادر و فرزند در راهرو منتظر پذیرش ماندند.

دخترم خیلی مریض بود ولی جایی برای خوابیدن نداشت بنابراین من مجبور شدم از دو صندلی و چند پتو برای او تخت خواب درست کنم. در این مدت از جمله زمانی که او روی زمین پرت شد، یک پرستار مراقب دخترم بود.

این دختر با بیماری ذات الریه در نهایت حدود ساعت ۶ بعد از ظهر در۱۰ نوامبر –بعد از گذشت حدود ۴۰ ساعت از اولین تماس آن‌ها با ۹۱۱ پذیرش و در بخش عمومی بیمارستان بستری شد.

ویروس سنسیشیال تنفسی (RSV) یک ویروس تنفسی رایج است که اکنون در کانادا شیوع زیادی دارد و به ویژه کودکان خردسال را تحت تاثیر قرار داده است.

افزایش بیماری در سراسر کانادا، علاوه بر افزایش موارد آنفولانزا و کووید۱۹، فشار زیادی را به سیستم مراقبت‌های بهداشتی به ویژه در بیمارستان‌های کودکان وارد آورده است.

بیمارستان‌های کودکان در سراسر انتاریو نیز با افزایش قابل توجه مراجعه بیماران مبتلا به ویروس‌های تنفسی مواجه هستند.

زمان انتظار در اورژانس انتاریو نیز در ماه سپتامبر به بالاترین حد خود رسید و بیماران به طور متوسط ​​۲۱.۳ ساعت برای پذیرش در صف انتظار بودند.

منبع: سی‌تی‌وی

منبع
hodhod

بیشترین بازدید اخبار امروز