جسم نزار فرهاد میثمی گواهی بر روزگار تلخ‌تر از زهر و ظلم بیکران جمهوری اسلامی

Submitted on جمعه, 02/03/2023 - 10:30

به‌تازگی عکس‌هایی از فرهاد میثمی، کنش‌گر دربند در زندان رجایی‌شهر منتشر شد که او را در پی اعتصاب غذا، به‌لحاظ جسمی نحیف و نزار نشان می‌دهد.

میثمی همچنین با نوشتن نامه‌ای از زندان رجایی‌شهر کرج خبر داد که طی ۱۰ روز آینده آبی را که می‌نوشد، تلخ خواهد کرد تا نشانه‌ای باشد از روزگار تلخ‌تر از زهر، که حاکمان جمهوری اسلامی «از جمیع جهات برای همگان آفریده‌اند».

او در این نوشته که با عبارت «برای روزهای زجر اندر زجر اندر زجر» آغاز می‌شود، تصریح کرد که در دوره‌ای که حاکمان در هرسه عرصه‌ «امنیت جسم و جان، سفره و معیشت و نیز شان و کرامت» چیزی را به‌جز «زجر و رنج» هر روزه در بساط مردمان این سرزمین باقی نگذاشته‌اند، به‌سهم کوچک خود، تلاشی را آغاز کرده‌است.

این کنش‌گر امیدوار است که با چنین تلاشی بشود این «زهر دم‌افزون» را با کوششی جمعی به پادزهر بدل کرد.

فرهاد میثمی همپنین به‌واسطه اعتصاب غذا بر سه خواسته اصلی‌اش «توقف اعدام معترضان، آزادی ۶ زندانی سیاسی‌مدنی و توقف آزارهای اجبار حجاب» تاکید کرده‌است.

در واکنش به وضعیت مشهود فرهاد میثمی، شاهزاده رضا پهلوی، با تصریح بر تلخ‌تر از زهر بودن این روزگار و گذرا نامیدن آن، نوشت که فرهاد میثمی باید بماند و ایران آزاد فردا را با پوست و گوشت خود تجربه کند.

شاهزاده پهلوی همچنین جسم نزار فرهاد میثمی را نمادی دیگر از «ظلم بی‌کران رژیم اسلامی» عنوان کرد. او افزود که در ایران آزاد فردا، هیچ‌کس به‌دلیل باور و اظهارنظر، زندانی و مجبور به اعتصاب غذا نخواهد شد.

جسم نزار فرهاد میثمی نماد دیگری از ظلم بی‌کران رژیم اسلامی است. او باید بماند و ایران آزاد فردا را با پوست و گوشت خود تجربه کند؛ ایرانی که در آن هیچ‌کس به دلیل باور و اظهارنظر زندانی و مجبور به اعتصاب غذا نشود. ایمان دارم، این «روزگار تلخ‌تر از زهر» خواهد گذشت.#زن_زندگی_آزادی pic.twitter.com/wRlr3TwZEA

نماینده ویژه ویژه ایالات متحده در امور ایران نیز تصاویر فرهاد میثمی را در توییتر هم‌رسان کرد.

رابرت مالی، در پیوند با عکس‌ها نوشت: این تصاویری تکان‌دهنده از دکتر فرهاد میثمی، مدافع باشهامت حقوق زنان است که درون زندان اعتصاب غذا کرده است.

مالی که در مدتی طولانی با نمایندگان رژیم حاکم بر ایران بر سر مسائل هسته‌ای به مذاکره نشسته‌بود، افزود که رژیم ایران به‌ناحق میثمی و هزاران زندانی سیاسی دیگر را از حقوق و آزادی‌شان محروم کرد و اکنون جان این زندانی را نیز ناعادلانه مورد تهدید قرار داده‌است.

Shocking images of Dr. Farhad Meisami, a brave advocate for women's rights who has been on hunger strike in prison. Iran's regime has unjustly denied him and thousands of other political prisoners their rights and their freedom. Now it unjustly threatens his life. #فرهاد_میثمی https://t.co/WIBEy73otc

هانا نیومن، نماینده آلمان در پارلمان اروپا نیز که به‌تازگی تلاش‌هایی را برای قرارگرفتن سپاه در سیاهه تروریستی پارلمان اروپا و کشورهای اروپایی انجام داد، در توییتر نوشت: ما باید برای اشخاصی مانند فرهاد میثمی، راه نجات ایجاد کنیم، نه برای تروریست‌های سپاه و رژیم مستقر.

On how much #Iran|ians hate this regime…We have to throw a lifeline to people such as Farhad Meysami, not to the #IRGCterrorists or the current regime. https://t.co/00F6HOUw5C

انتشار عکس‌های فرهاد میثمی، ضمن واکنش‌های گسترده کنش‌گران نسبت به رویه رژیم جمهوری اسلامی، هشدار دوباره آن‌ها را نسبت به وضعیت سلامتی میثمی و سایر زندانیان، در پی داشته‌است.

 

 

 

دریافت رایگان خبرنامهبا خبر-پیامک های ما اخبار را بصورت زنده دریافت کنید

اخبار جهان را با بارگیری اَپ ار.اف.ای دنبال کنید

منبع
rfi
نوع خبر

بیشترین بازدید اخبار امروز