بازدید وزیر ایمنی کبک از جزایر ماگدالان پس از توفان فیونا

Submitted on چ., 09/28/2022 - 10:05

بازدید وزیر ایمنی کبک از جزایر ماگدالان پس از توفان فیونا

ژنویو گیلبولت، وزیر ایمنی عمومی کبک به منظور بررسی میزان خسارات حاصل از توفان فیونا راهی جزایر ماگدالان شد.

به گزارش رسانه هدهد کانادا، وی در این رابطه گفت: ما هم نیروهایی را به این مناطق اعزام کرده‌ایم و هم از این مناطق بازدید داشتیم چون می‌دانستیم نیروهای ما پس از چند روز کار شدید خسته هستند و ما وظیفه داشتیم از آن‌ها تشکر کنیم. بنابراین ما هم برای برآورد میزان خسارات و هم قدردانی از نیروها به این مناطق رفتیم.

وزیر ایمنی عمومی کبک افزود:

ترکیبی از امواج و توفان در آنجا ما را به این باور رساند که ممکن است سرریزهای ساحلی نیز وجود داشته باشد. تا صبح یکشنبه فقط حدود ۲۵۵ مشترک برق در جزایر ماگدالان بدون برق بودند. این رقم روز قبل از آن حدود ۱۷۱۴ نفر بود.

وزیر امنیت عمومی تصریح کرد:

تاکنون خوشبختانه هیچ گزارشی از تلفات جانی یا مجروح شدن در اثر توفان نداشتیم که خیلی مهم است چون همیشه سلامتی مردم برای ما اولویت است. شبکه جاده ای جزایر ماگدالان نیز بازسازی شد.

شهرداری نیز اعلام کرد که اکثر ساکنان می توانند از آب لوله کشی استفاده کنند. وضعیت چاه‌های آب آشامیدنی شهری نیز به حالت عادی بازگشته است، به استثنای L’Île-du-Havre-Aubert، که در آن چاه‌ها هنوز با ظرفیت کامل کار نمی‌کنند. بنابراین از شهروندان این بخش می‌خواهیم برای پیگیری کارها به بیانیه‌های منتشر شده در فیس‌بوک مراجعه کنند.

گیلبولت تصریح کرد:

این افراد به محل‌های اقامت تجاری هدایت شدند زیرا همیشه راحت‌تر از یک سرپناه جمعی است و از آنجایی که افراد زیادی تخلیه شده بودند، ما با همکاری صلیب سرخ توانستیم این کار را انجام دهیم.

وی یادآور شد:

بزودی یک دفتر رسمی کمک مالی نیز برای کمک به کسانی که دارایی‌های شخصی‌شان آسیب دیده هستند افتتاح می‌شود.

منبع: سی‌تی‌وی

منبع
hodhod

بیشترین بازدید اخبار امروز