بایدن به ادامۀ کمک به اوکراین در جنگ علیه روسیه متعهد شد

Submitted on جمعه, 09/22/2023 - 13:57

زلنسکی طی این سفرهمچنان با سؤالات تازه ای در مورد جریان دلارهای آمریکایی، که به مدت ۱۹ ماه به حفظ نیروهایش در این کشور کمک کرده اند، مواجه شد.

رهبر اوکراین نسبت به سال گذشته، با استقبال بسیار آرام‌تری در کنگره مواجه شد، اما نظرات مثبتی در مورد کمک‌هایی که می‌گوید برای اجتناب از شکست به آن نیاز دارد، دریافت کرد.

زلنسکی به آمریکایی ها اطمینان داد که اوکراینی‌ها یک طرح جنگی محکم دارند و «در حال پیروز شدن» هستند.

پرزیدنت جو بایدن از زلنسکی بالای فرش قرمز در چمن جنوبی کاخ سفید پذیرایی کرد و مراسم بیشتر از آنچه که رهبران جهان معمولاً دریافت می کنند بود. بایدن همچنان نگرانی خود را در مورد کنگره به وضوح بیان کرد.

مخالفت های در حال ظهور با ادامه کمک های مالی به اوکراین از سوی جناحی از اعضای جمهوری خواه مجلس نمایندگان همسو با رئیس جمهور سابق دونالد ترامپ، در حال شکل گرفتن هستند. این بار شاید تصویب کمک توسط کنگره مانند گذشته آسان نباشد..

بایدن در پاسخ به سوالی درباره موضوع بودجه پس از دیدار با زلنسکی، پاسخ داد: «من به قضاوت خوب کنگره ایالات متحده تکیه می کنم. هیچ جایگزینی وجود ندارد.»

این دومین سفر زلنسکی به واشنگتن از زمان تهاجم روسیه به اوکراین در فوریه ۲۰۲۲ بود. بایدن از کنگره ۲۴ میلیارد دلار اضافی برای نیازهای نظامی و بشردوستانه اوکراین درخواست کرده است و مقاومت در برابر این درخواست ممکن است منجر به تاخیر یا کاهش آن شود.

دریافت رایگان خبرنامهبا خبر-پیامک های ما اخبار را بصورت زنده دریافت کنید

اخبار جهان را با بارگیری اَپ ار.اف.ای دنبال کنید

منبع
rfi
نوع خبر

بیشترین بازدید اخبار امروز