۸ شهر در تورنتو بزرگ "مالیات بر ملک " خود را افزایش می دهند! مالیات در این شهر سر به فلک کشیده است!

Submitted on چ., 01/11/2023 - 21:02

یک سوم از شهرداری های تورنتو بزرگ می گویند که قصد دارند مالیات بر دارایی را برای پوشش هزینه های توسعه از دست رفته افزایش دهند.

اواخر سال گذشته، دولت انتاریو لایحه ۲۳ را تصویب کرد، قانون سریع‌تر ساخت خانه‌های بیشتر، که برخی از هزینه‌هایی را که شهرداری‌ها ازسازندگان در ازای حق ساخت انواع خاصی از خانه‌ها دریافت می‌کنند، حذف می‌کند.

شهرداری ها می گویند که برای خدماتی مانند جاده ها و فاضلاب، حمل و نقل عمومی، پارک ها و کتابخانه ها به این پول متکی هستند.

اکثر شهرداری های ۲۵ منطقه ی GTA می گویند هنوز مشخص نیست که اگر هزینه های توسعه را دریافت نکنند، چگونه با درآمدهای از دست رفته مقابله خواهند کرد و باید مالیات بر دارایی را افزایش دهند.

تام مرکاس، شهردار آرورا، گفت: «ما به نوعی بین یک صخره و یک مکان سخت گیر افتاده ایم. این چیزی است که من از شهرهای دیگر نیز شنیده ام.

او گفت که در حال بررسی افزایش ۶ درصدی مالیات بر دارایی در سال آینده یا کاهش خدمات برای کمک به رفع کسری درآمد ۲۹ میلیون دلاری در ۱۰ سال آینده است.

Aurora، Brampton، East Gwillimbury، Mississauga، Newtown، Toronto، Vaughan و Whitchurch-Stoufville می گویند که با ضررهای جدی روبرو هستند و برای جبران این تفاوت، افزایش مالیات را در نظر دارند.

این افزایش مالیات در شرق گویلین East Gwillimbury بیش از ۱۰۰ درصد و در نیو مارکت بین ۵5 تا ۱۵ درصد است.

زمانی که دولت محافظه‌کار انتاریو لایحه ۲۳ را در ماه گذشته معرفی کرد، گفت که قصد دارد به هدف خود برای ساخت ۱/۵ میلیون خانه جدید در ۱۰ سال آینده کمک کند. با حذف هزینه های توسعه برای شهرداری ها، این استان معتقد است که می تواند سازندگان را تشویق کند تا خانه های بیشتری با هزینه کمتر برای خریداران بسازند.

استیون کلارک، وزیر امور شهری، شهرداری‌هایی مانند تورنتو را متهم کرده است که هزینه‌های توسعه را به جای صرف هزینه‌های مربوط به بهبود محله‌ها و افزایش هزینه‌های توسعه به سطوح گزاف در صندوق‌ها ذخیره می‌کنند.

کلارک گفت: «برای مثال، در بخش‌هایی از تورنتو بزرگ، هزینه‌های ساخت و ساز بیش از ۶۰۰ درصد در ۱۳ سال گذشته افزایش یافته است.

تورنتو حتی با وجود صندوق ذخیره هزینه‌های توسعه شهر که بیش از ۲/۳ میلیارد دلار است به تنهایی افزایش ۴۶ درصدی اضافی را طی دو سال آینده پیشنهاد می‌کند . در واقع، استان تخمین می‌زند که دولت‌های شهری در سراسر استان حدود ۹ میلیارد دلار صندوق توسعه و ذخایر مال هزینه نشده دارند.»

اما برخی از شهرداران GTA این موضوع را رد می کنند.

جان توری، شهردار تورنتو گفت: «ما هزینه های توسعه خود را در قلک نمی گذاریم.

ما پولی را که قانون استانی از ما می‌خواهد کنار بگذاریم، نگهداری می کنیم، زیرا آن پول را برای پروژه دیگری، ساخت فاضلاب یا پارکینگ جمع‌آوری کرده‌ایم. صرف این پول از قبل غیرمسئولانه است.»
شهردار GTA از دولت استانی می خواهد که این لایحه را لغو کند. بسیاری از شهرداران اصرار دارند که باید مالیات ها را افزایش دهند یا خدمات را کاهش دهند تا پس از پیشنهاد ۲۳ بتوانند سرپا بمانند.

کلارک گفت: "باید صریحآً گفت، این بدان معنا نیست که شوراها از خانه های جدید کسب درآمد نخواهند کرد."

با این حال، برخی از شهرداری‌ها استدلال می‌کنند که این لزوماً مالکیت خانه را آسان‌تر نمی‌کند، زیرا ساکنان ممکن است با مالیات بر دارایی بیشتری مواجه شوند.

ویرجینیا هاکسون، شهردار ایست گویلین، لایحه ۲۳ استان را در انتشار خبری وحشتناک و توهین آمیز خواند که تنها هزینه توسغه را از سازندگان به ساکنان منتقل می کند.

شهردار استان در بیانیه‌ای گفت: از استان می‌خواهیم تمام مفاد این لایحه را که مربوط به هزینه‌های عمرانی است لغو کند.

در برلینگتون، که کارکنان آن هنوز افزایش مالیات لازم را محاسبه نکرده اند، شهردار ماریان مید وارد گفت که این اقدام استان، بودجه شهرداری و توانایی ما برای خدمات رسانی به پارک ها، مراکز اجتماعی، حمل و نقل و موارد دیگر را از بین می برد. این هزینه ها از سازندگان انتفاعی به مالیات دهندگان منتقل می شود.

پاسخ های نظرسنجی نشان می دهد که در حالی که ساکنان شرق گویلین احتمالاً بیشترین ضربه را خواهند دید، انتظار می رود شهرهای دیگر نیز شاهد افزایش شدید باشند:

پیش بینی می شود که وان سالانه ۱۶۹ تا ۱۷۴ میلیون دلار ضرر کند و مالیات بر دارایی با ۷۷ درصد افزایش به ۸۸ درصد افزایش خواهد یافت.

Whitchurch-Stouffville انتظار زیان ۱۹/۶ میلیون دلاری را طی پنج سال دارد، با افزایش مالیات در مجموع ۵۲/۳ درصد طی چهار سال و افزایش ۲۰/۳ درصدی در سال ۲۰۲۴ وجود دارد.

پیش بینی می شود مالیات ملک برای ساکنان شهر نیومارکت بین ۵ تا ۱۵ درصد افزایش یابد.

انتظار می رود که میسیساگا حدود ۱ میلیارد دلار از درآمد خود را از دست بدهد و باعث افزایش ۸ تا ۱۰ درصدی مالیات بر دارایی شود.

کارکنان برامپتون گفتند که لایحه ۲۳ حدود ۴۴۰ میلیون دلار هزینه توسعه از دست رفته و مالیات بر دارایی را حداقل ۹ درصد افزایش می دهد.

آرورا و تورنتو ممکن است با افزایش حدود ۶ درصدی مالیات بر دارایی مواجه شوند.

در سراسر استان، انجمن شهرداری‌های انتاریو گفت که تغییرات هزینه توسعه جوامع را با کمبود ۵ میلیارد دلاری مواجه می‌کند و مالیات‌دهندگان را در قالب مالیات بر دارایی بالاتر یا کاهش خدمات مواجه می‌کند.

کلارک اصرار دارد که تغییرات باید اعمال شود. او نوامبر گذشته در نامه‌ای به انجمن شهرداری‌های انتاریو نوشت: «در حال حاضر، عوارض و مالیات‌های شهرداری به طور متوسط ​​116900 دلار به هزینه یک خانه تک‌خانواری در منطقه تورنتو بزرگ اضافه می‌کند.

بنا بر گزارش تورنتوپرشنز، دیو ویلکس، مدیر اجرایی انجمن صنعت ساختمان و توسعه زمین تورنتو بزرگ (BILD)، با سازندگانی که هزینه های توسعه را به قیمت خانه اضافه می کنند، موافق است.

اما او گفت: "ما شاهد تغییر هزینه های مسکن یا تثبیت هزینه های مسکن یک شبه نخواهیم بود."

مشخص نیست چه زمانی تغییرات مالیاتی اعمال خواهد شد که بستگی به بودجه مصوب هر شورا دارد. برخی از شهرها اجرای آن را در سال ۲۰۲۳ پیشنهاد می کنند، در حالی که برخی دیگر سال ۲۰۲۴ را پیشنهاد می کنند.
تورنتوپرشنزداتکام
https://www.torontopersians.com/

منبع
torontoPersians
نوع خبر

بیشترین بازدید اخبار امروز