مشکل ویزای آمریکا مانع اعزام ملی‌پوشان نوجوانان به قهرمانی وزنه‌برداری جهان شد
رییس فدراسیون وزنه برداری اعلام کرد به دلیل مقررات سخت اخذ ویزای آمریکا از اعزام تیم ملی نوجوانان به قهرمانی جهان منصرف شده‌اند.


وزنه برداري

علی مرادی در گفت و گو با ایسنا، درباره این که گفته می‌شود تیم ملی نوجوانان به دلیل مشکلات مالی به مساباقت جهانی پیش رو اعزام نخواهد شد، اظهارکرد: مقررات سختی درخصوص صدور و اخذ ویزا برای ایرانی‌ها وجود دارد و سری قبل نیز دچار مشکلات متعددی شدیم. ایران دو قهرمانی نوجوانان جهان و نایب قهرمانی المپیک نوجوانان را در کارنامه دارد ولی اکنون باتوجه به مقررات سخت اخذ ویزا و این که همزمان با مسابقات نوجوانان جهان، گزینشی المپیک را در اهواز داریم، از اعزام تیم به مسابقات قهرمانی نوجوانان جهان منصرف شدیم.

وی با بیان این که نه تنها مشکلی نداریم، بلکه پاداش قهرمانان مان در گروه‌های سنی مختلف که در آوردگاه‌های مختلف موفق به کسب مدال شده بودند نیز پرداخت شده است، گفت: با حمایت وزارت ورزش و جوانان و کمیته ملی المپیک، پاداش ورزشکاران قهرمان به روز پرداخت شده است و ضمن این تعهدات مان را نسبت به ورزشکاران و مربیان و همچنین نسبت به برنامه‌های خودمان انجام داده ایم و ریالی هم به ارگان و نهادی بدهی نداریم.

مرادی با تاکید بر این که این فدراسیون، مشکل مالی ندارد، عنوان کرد: وضعیت مان بسیار خوب است و اصلا بحث مالی برای اعزام نشدن نوجوانان مطرح نیست و همان طور که گفتم مقررات سخت اخذ ویزا باعث منصرف شدن ما از این کار شد.

نقش تاج در تعلیق فوتبال ایران | تنها راه استعفا است
همشهری آنلاین: اگر مهدی تاج رئیس فدراسیون فوتبال به هر روش دیگری به غیر از استعفا از این فدراسیون کنار برود ممکن است بار دیگر خطر تعلیق فوتبال ایران را تهدید کند.


مهدي تاج

به گزارش ایرنا، قانون منع به کارگیری بازنشستگان از روز ۲۶ آبان ماه اجرایی شد و بازنشستگان در نهایت باید تا روز ۱۵ آذر ماه صندلی‌های خود را ترک کنند.

با این حال با توجه به مستثنی شدن فدراسیون فوتبال از این قانون، هرگونه تلاش برای برکناری مهدی تاج از ریاست فدراسیون فوتبال به نوعی دخالت دولت در ورزش محسوب شده و باعث تعلیق فدراسیون فوتبال ایران می شود؛ موضوعی که کنفدراسیون فوتبال آسیا (ای. اف. سی) در بیانیه ای تند به آن اشاره کرد.

با وجود آنکه بسیاری از مسئولین ورزش کشور می‌گویند مستثنی شدن فوتبال به خاطر اساسنامه منحصر بفرد آن است و به همین دلیل رئیس بازنشسته آن تاکنون برکنار نشده اما مسئولان بازنشسته باشگاه پرسپولیس نیز برای خالی نکردن صندلی خود به عدم تغییر رئیس فدراسیون فوتبال اشاره می‌کنند.

این در حالی است که از منظر بسیاری از کارشناسان و مسئولین؛ تمامی افرادی که فدراسیون یا باشگاه آنها به طور مستقیم یا غیرمستقیم از بودجه دولتی استفاده می‌کنند، باید شامل قانون منع به کارگیری بازنشستگان شوند.

بسیاری دیگر اعتقاد دارند تنها راهی که برای فوتبال ایران خطر ایجاد نمی‌کند، استعفای مهدی تاج از ریاست فدراسیون فوتبال ایران است.

استعفای تاج به نوعی می‌تواند فوتبال ایران را از خطر تعلیق نجات دهد. البته همه این مسائل بستگی به نظر رئیس فدراسیون فوتبال دارد و تا زمانی که او قصد استعفا نداشته باشد، می‌تواند به کارش در فدراسیون ادامه دهد و هر گونه برکناری وی ممکن است برای فوتبال ایران گران تمام شود.

غلامرضا رفیعی حقوقدان بین‌المللی ورزش در رابطه با اینکه آیا ممکن است استعفای مهدی تاج به فوتبال ضربه بزند یا خیر اظهار داشت: اگر مهدی تاج مانند هر فرد دیگری به طور داوطلبانه بخواهد از فدراسیون فوتبال برود، این موضوع هیچ آثار و تبعاتی نخواهد داشت. البته بهتر است که وی به فیفا هم نامه‌ای نوشته و آنها را از استعفای داوطلبانه خود مطلع کند.

وی در پاسخ به این پرسش که اگر مهدی تاج نخواهد استعفا دهد، چه اتفاقی خواهد افتاد، گفت: آن زمان دیگر همان بحث دخالت مطرح می‌شود و ممکن است فوتبال ما با مشکل روبه‌رو شود اما فیفا هیچ کس را مجبور نمی‌کند که در سمتش ادامه فعالیت دهد.

این در حالی است که روز پانزدهم آذر ماه روز سرنوشت سازی برای ورزش کشور است چرا که از ۱۲ فدراسیونی که روسای آنها بازنشسته محسوب می‌شوند، تاکنون هفت رئیس فدراسیون کنار رفته‌اند ولی هنوز شرایط مدیریت پنج فدراسیون باقی مانده مشخص نیست.

سرنوشت اموال سلطان سکه | اموال حاصل از جرم محکومان مفاسد اقتصادی ضبط بیت‌المال می‌شود
همشهری آنلاین: دادستان کل کشور با اشاره به شناسایی بخشی از اموال وحید مظلومین و محمد اسماعیل قاسمی دو فرد اعدامی در دادگاه مفاسد اقتصادی گفت: اموال حاصل از جرم محکومان این دادگاه‌ها به نفع بیت‌المال ضبط می‌شود.


منتظري دادستان كل

به گزارش ایرنا از قوه قضاییه، حجت الاسلام و المسلمین محمد جعفر منتظری در مورد سرنوشت اموال و دارایی‌های وحید مظلومین و محمد اسماعیل قاسمی، با اشاره به اینکه تحقیقات و محاکمه همه متهمان این پرونده هنوز به اتمام نرسیده و ادامه دارد، اظهار کرد: از آنجائیکه اموال این افراد بسیار گسترده بود، توسط قاضی مربوط و با همکاری دستگاه‌های امنیتی و اطلاعاتی شناسایی می‌شود و حجم قابل توجهی از اموال آن‌ها نیز شناسایی شده است.

وی با بیان اینکه اموال این متهمان زیاد و پراکنده بوده است، افزود: نیاز است که بررسی جامعی در مورد اموال هر دو محکوم انجام شود که در همین زمینه اطلاع رسانی صورت خواهد پذیرفت.

دادستان کل کشور با اشاره به همکاری مطلوب دستگاه‌های امنیتی و اطلاعاتی برای شناسایی اموال وحید مظلومین و محمد اسماعیل قاسمی گفت: این دستگاه‌ها فهرست‌های گسترده‌ای از اموال را ارسال کرده اند و همچنان به دنبال شناسایی دیگر اموال پراکنده این افراد هستند.

وی خاطرنشان کرد: شناسایی اموال گسترده و پراکنده محکومان زمان می‌برد و در حال بررسی است، فهرست‌های گسترده‌ای از اموال به دست آمده و مصادره شده است و دستگاه‌های امنیتی و اطلاعات به دنبال شناسایی بقیه اموال هستند.

نوع خبر: 
منبع: 
hamshahrionline