لطفا مشاور املاک یا صاحبان خانه در این زمینه راهنمایی بفرمایند

Submitted by samar on ش., 09/22/2018 - 17:56
انجمن‌ها

با سلام
ما تصمیم به خرید خانه گرفته ایم و خیلی دوست داریم که خانه ای داشته بشیم که حیاط داشته باشد و بتوانیم از حیاط استفاده کنیم ولی با توجه به اینکه خیلی تصادفی بارها دیده ام خانه ها با چوب ساخته می شود و هیچ تیرآهنی در ساخت خانه ها استفاده نمی شود، این سؤال برایم پیش آمده است که این بادهای شدید در تورنتو این خانه های چوبی را از جا نمی کند؟
آیا خرید خانه با این شرایط بهتر است یا اینکه باید از خانه صرف نظر کنیم و کاندمینیوم بخریم؟
لطفا صاحب خانه ها و مشاور املاک نظرشان را بگویند.
خانه خریدن خطرناک نیست؟
خیلی ممنونم

این خانه ها که با چوب ساخته می شن به نظر من نه تنها در برابر باد استقامت ندارند بلکه مشکل آتش سوزی هم باید در نظر گرفت چون که چوب به راحتی می سوزد.
من خودم خانه نخریدم در کاندو زندگی می کنم ولی به همین دلایل خانه نخریدم.

سلام عرض می کنم
باد شدید تورنتو البته اثر بیشتری بر خانه ها دارد تا آپارتمان ها بخصوص اینکه سقف خانه ها با رویه هایی عایق می شود که نسبت به باد مقاومتی ندارد.
پس در این صورت خانه ها در هنگام وقوع باد و طوفان صدمه بیشتری می بینند.
و از طرفی فونداسیون خانه ها با فونداسیون خانه های ایران متفاوت است. البته نوع سقف خانه هم مؤثر می باشد بعضی از انواع سقف ها سرعت باد را می شکنند.سقف خانه ها بر دو نوع هستند یا Hip roof و یا Gable roof هستند.
که نوع Gable roof برای مقابله با باد بهتر می باشند.
اینکه خانه چند ساله می باشد نیز مسئله ی مهمی می باشد که خانه های قدیمی تر مقاومت کمتری در مقابل باد دارند. از طرفی تعداد الوارهایی که در خانه به کار رفته است نیز مهم است.
بنگلوها به نسبت
خانه های چند طبقه برای مقاومت در برابر باد مقاوم تر هستند.
من خودم خانه را به کاندو ترجیح می دهم زیرا که حریم شخصی خودم را دارم، نمی خواهم ماهیانه حق شارژ بدهم و از حیاط و نور آفتاب در تابستان و زمستان می توانم استفاده کنم.
اگر سؤالی هست در خدمت شما بزرگواران هستم.
امیر مشاور املاک

Most viewed topics today