درمان‌های خانگی برای کاهش چربی ناحیه شکم

Submitted by نگار on ی., 12/08/2019 - 19:40
انجمن‌ها

کاهش چربی شکم برای سلامت طولانی مدت مفید است و خطر ابتلا به بیماری‌های جدی را کاهش می‌دهد.

به نقل از readersdigest این در حالی است که چربی بیش از حد شکم می‌تواند منجر به بیماری قلبی، دیابت نوع 2، و فشار خون بالا شود.

با این حال راه‌های ارزان قیمت را می‌توانید حتی در خانه امتحان کنید تا شاهد از بین رفتن چربی شکمی باشید:

مصرف پروتئین را افزایش دهید: کاهش مصرف کربوهیدرات‌ها و افزایش مصرف پروتئین یکی از سریع‌ترین راه‌ها برای از دست دادن چربی شکمی است. پروتئین به تعادل قند خون و سطوح پایین انسولین کمک می‌کند. اگر مصرف کربوهیدرات را نمی‌توانید نادیده بگیرید، نوع ساده آن مانند نان سفید یا ماکارونی را کنار بگذارید و به جای آن کربوهیدرات‌های پیچیده مانند میوه‌های فصلی، سبزی‌جات ریشه‌ای و کاهو را به رژیم‌تان بیفزایید.

روغن نارگیل را به رژیم‌تان اضافه کنید: این نوع روغن از تری گلیسیرید با زنجیره متوسط تشکیل شده است و مطالعات نشان می‌دهد بسیاری از مزایای آن شامل این نوع تری گلیسیرید است. روغن نارگیل به راحتی قابل هضم است و متابولیسم بدن را بالا می‌برد.

استرس خود را کاهش دهید: استرس مزمن یکی از عوامل افزایش چربی شکمی است. سطوح بالای کورتیزول که در نتیجه استرس در بدن ترشح می شود، افزایش اشتها را به همراه دارد و میل به افزایش سوخت و ساز بدن را کاهش می‌دهد. همین، علت بروز چاقی شکمی است. برای کاهش استرس، مدیتیشن کنید و تکنیک‌های تنفس عمیق را بیاموزید. این گام‌های ساده به شما کمک می‌کند تا یک اینچ از چربی شکم‌تان را تنها در 7 دقیقه از دست بدهید.

تغذیه‌ درست برابر است با شکم تخت
هر روز چای سبز بخورید: این نوع چای سرعت متابولیسم را بالا می‌برد و کبد در سوختن چربی‌ها کمک می‌کند. چای سبز را جایگزین قهوه کنید چون مطالعات نشان داده‌اند که 4 تا 5 فنجان از این نوع چای سبز منجر به از بین رفتن چاقی شکمی می‌شود.

ادویه به غذای‌تان اضافه کنید: ادویه‌هایی مانند زردچوبه به دلیل وجود کورکومین در آن، منجر به کاهش التهاب در بدن می‌شود. همچنین مطالعات نشان داده که کورکومین سرعت متابولیسم را بالا می‌برد.

به اندازه کافی آب بخورید: مصرف 8 لیوان آب در شبانه روز نه تنها هضم غذا را افزایش می‌دهد بلکه منجر به کاهش نفخ شده و متابولیسم را نیز بالا میبرد.

Most viewed topics today