تا نباشد چیزکی مردم نگویند چیزها

Submitted by farahnaz on جمعه, 05/25/2018 - 19:22

دوستان سلام، مصاحبه ای که در زیر می خوانید مصاحبه با یکی از نمایندگان مجلس است که اخبار در مورد خود و خانواده اش را تکذیب می کند.از درستی و نادرستی بیانات جناب کوهکن خبری نداریم ولی این اولین نفری نیست که درباره ی او و خانواده اش این سخنان میرود و آخرین نفر نیز نخواهد بود.
چیزی که مردم کشورمان را به تنگ آورده است این تبعیضات بی حد و اندازه در جامعه است و مردم که با چشم خود می بینند خانواده ی فلان وزیر و فلان نماینده مجلس در سطحی زندگی می کنند که عموم مردم جامعه هر چقدر هم تلاش کنند به آن سطح نمی رسند به سرخوردگی و طغیان می رسند. این خود مسبب شکاف بزرگ طبقاتی و بزه در جامعه می شود شکافی که قبل از انقلاب نیز فاحش بود و شاید یکی از دلایل انقلاب بود.از عصیان مردم چندی نمی گذرد ولی تا کنون چند قانون ضربتی برای تعادل اوضاع وضع شده است؟ گویا دولتمردان ما یا قضیه را جدی نگرفته اند و یا قادر به تعدیل اوضاع نیستند.از کوهکن که بگذریم از دیگر آقایان با سطح زندگی اشرافی شان می توانیم بگذریم
؟شاید مملکت ما به رضا شاه دیگری نیاز دارد که ماست ها کیسه شود ! آیا ایران روی خوش دموکراسی را خواهد دید یا تا ابد باید زیر یوغ دیکتاتور باشد؟!!!!
نظر خود را درباره ی جامعه ی دموکراتیک نه در حد کانادا ولی برای رسیدن به سیستمی نظیر کانادا برای ایران بیان کنید.آیا امکان پذیر است؟!!

نماینده مردم لنجان به ادعای آنکه پسرش نمایندگی واردات قطعات کامپیوتر به کشور را دارد و ساکن آمریکاست، پاسخ داد.
باشگاه خبرنگاران جوان نوشت: محسن کوهکن نماینده مردم لنجان اظهار کرد: این خبر کذب محض است و وقتی این شایعه را خواندم، فقط تعجب کردم و خندیدم.

وی با اشاره به اینکه بنده یک دختر و دو پسر دارم، ادامه داد: دخترم خانه‌دار است و پسر بزرگم کارمند قراردادی و حقوق‌بگیر یک شرکت خصوصی است که این شرکت تا چندی پیش در اصفهان بود، اما در حال حاضر دفترشان را به تهران منتقل کرده‌اند. پسر دیگرم هم شغلی نداشت و به همین دلیل در دفتر خودم در زرین‌شهر مشغول به کار شده است و من حقوقش را می‌دهم.

کوهکن با اشاره به اینکه ۸ سال در اتاق بازرگانی صنایع و معادن کار کرده و کسی که در این بخش خصوصی کار می‌کند، منعی برای فعالیت‌های واردات و صادرات ندارد، متذکر شد: واردات و صادرات مستلزم داشتن کارت بازرگانی است و بنده در آن مقطع می‌توانستم این کارت را بگیرم، اما این کار را انجام ندادم چرا که معتقدم مسئولان نظام جمهوری اسلامی نباید در فعالیت‌های تجاری برای تکاثرطلبی و افزایش پول فعالیت کنند.

نماینده مردم لنجان در مجلس شورای اسلامی تاکید کرد: اگر کسی در هر جای کشور یا خارج از کشور به سهام، شرکت و هرگونه واردات و صادراتی متعلق به بنده و فرزندانم دسترسی پیدا کرد، بدون تعلل همه آنها را به آن شخص می‌بخشم. در این شرایط برخی از افراد به جای آنکه به آمریکا هجمه ببرند و به اظهارات ترامپ و وزیر امور خارجه آمریکا واکنش قاطعی نشان دهند، ادعا‌هایی از اساس کذب را مطرح می‌کنند که گوش ما از این حرف‌ها پر است.

کوهکن با اشاره به اینکه پیش از انقلاب نیز پدران همین طیف می‌آمدند و مبارزات مردم را تخطئه می‌کردند، یادآور شد: در زمان جنگ هم افرادی همچون آن رئیس جمهور فراری به جای آنکه با همه وجودشان از کشور دفاع کنند، می‌گفتند زمین را بدهیم و زمان را بخریم.

نماینده مردم لنجان یادآور شد: زمانی که ما تصمیم گرفتیم در صحن علنی پرچم آمریکا را به آتش بکشیم، بسیاری از افراد سراغ ما آمدند و این کار را اشتباه دانستند در حالی که هیچ گونه قانون و قاعده داخلی و بین المللی نداریم که آتش زدن پرچم را اشتباه بداند و محکوم کند.

عضو فراکسیون نمایندگان ولایی مجلس تصریح کرد: متاسفانه عده‌ای اصرار دارند برای تبرئه خودشان بگویند که این پرچم مربوط به ملت آمریکاست و نباید آن را آتش زد که باید به آنان گفت«اگر پرچم برای ملت‌هاست، چرا شما داعش را با پرچمش می‌شناسید؟ اگر پرچم فقط مربوط به ملت‌ها است، چرا وقتی انقلاب شد ما پرچم کشورمان را تغییر دادیم؟» پرچم متعلق به حاکمیت کشورهاست، ما معتقدیم که زبان نرمش و منطق برای کسانی که این زبان را نمی‌فهمند و می‌خواهند قلدری کنند، زور بگویند و مدام عهدشکنی کنند به کار نمی‌آید و باید به زبان خودشان با آنان حرف بزنیم.

با سلام،
نظر من اینه که برن با تک تکشون مصاحبه کنن.حالا چرا از بین امام زاده ها جرجیس رو انتخاب کردند. مسلما این آزادی رو ندارن که اموال بادآورده ی تک تکشون رو ببرن زیر سؤال. حالا گیر دادند به کوهکن.برن از اون کله گنده هاشون شروع کنند و از همشون بازخواست کنند که در طی این چهل سال چکار کردید برای این ملت بجز پر کردن جیب خودتون؟

درود. به نکته ی جالبی اشاره کردید فرحناز خانم.مسئله ی دموکراسی چیزی نیست که امروز تصمیم بگیریم و فردا حاصل شود.باید دید خود مردم چقدر آمادگی دموکراسی را دارند؟ با این وضعیتی که من می بینم جامعه ی ایرانی حالا حالا ها به دموکراسی نخواهد رسید حتی آن دسیپلینی که شاه سعی می کرد به مردم آموزش دهد با ورود جمهوری اسلامی از بین رفت.سالیان سال طول خواهد کشید که مردم بفهمند قانون چیست و چگونه باید از قانون پیروی کرد.چیزی که در کانادا یا کشورهای دموکراتیک می بینیم و دموکراسی را برقرار کرده است، قانون و عمل به قانون است ولو اینکه همین قانون بعضی اوقات احمقانه وضع می شود ولی تخطی از قانون خیلی کم صورت می گیرد ولی در کشور ما قانون و قانونگذاری و عمل به قانون اصلا معنی نمی دهد.
ممنون از این بحث مفیدی که انتشار دادید.صحبت کردن درباره ی دموکراسی هم منجر به کشف راهکارهایی خواهد شد و ما فعلا به همین بسنده می کنیم.امید داریم به روزی که از این صحبت ها راه حل های خوبی برای باز کردن گره ی کور دموکراسی در کشورمان پیدا شود.به امید آن روز

Most viewed topics today