آخرین اخبار سقوط هواپیمای یاسوج و اخبار امروز ایران ۱۳ اسفند ۱۳۹۶

Submitted by ali on ش., 03/03/2018 - 20:07
Youtube or facebook videos

توضیحات جهانگیری درباره دهه شصتی‌ها
معاون اول رئیس جمهوری به ارائه توضیحاتی درباره بخش‌هایی از سخنرانی خود در همایش روز جهانی آینده پرداخت.
به گزارش ايسنا،اسحاق جهانگیری معاون اول رئیس‌جمهوری در صفحه شخصی خود در توئیتر نوشت:

«‏همه‌ی ‎دهه‌ شصتی‌ها را مثل فرزندانم که دهه‌شصتی هستند دوست دارم. جمله‌ای که از من منتشر شد تقطیع‌شده بود. عرضم این بود: این‌که دهه‌ی‌شصتی‌ها با ورود به هر مرحله از زندگی‌شان با مشکلات زیادی مواجه شدند ناشی از آینده‌نگر نبودن مسئولان بود.»

فست‌فودها بلای جان ایرانی‌ها | افزایش سکته قلبی در کشور
رئیس انجمن قلب و عروق ایران از مصرف فست‌فود به عنوان یکی از عوامل افزایش بیماری‌های قلبی در کشور نام برد و گفت: فست‌فودها بلای جان ایرانی‌ها شده است.
به گزارش خبرنگار مهر، دکتر فریدون نوحی در حاشیه برگزاری ششمین کنگره مشترک قلب و عروق ایران اظهار داشت: یکی از اهداف کنگره امسال، تبادل علمی بین اساتیدی است که در یک رشته خاص فعالیت می‌کنند و با توجه به اینکه میهمانانی از خارج از کشور داریم، این تبادل علمی می‌تواند به شناخت آنها از امکانات و تجهیزات کشور ما در زمینه تشخیص و درمان بیماری‌های قلبی کمک کند.

وی در رابطه با وضعیت شیوع بیماری‌های قلبی در کشور گفت: بیماری‌های قلبی را می‌بایست در ابعاد مختلف مورد بررسی قرار دارد، به‌طوری که بیماری‌های مادرزادی قلبی با توجه به روند آمار تولد زنده در کشور مورد ارزیابی قرار می‌گیرد؛ به گونه‌ای که از هر یکصد تولد زنده، یک مورد احتمال ابتلا به بیماری مادرزادی قلبی وجود دارد. بنابراین هر چه آمار تولد زنده در کشور بیشتر شود، شانس افزایش بیماری‌های مادرزادی قلبی نیز بالا می‌رود.

رئیس انجمن قلب و عروق ایران در ادامه به بیماری‌های دریچه قلب در کشور اشاره کرد و افزود: تب روماتیسم که علت بروز این دسته از بیماری‌های قلبی است، در کشور ما فروکش کرده و در نتیجه امروز ما دیگر شاهد بیماری‌های قلبی بر اثر تب روماتیسم در کشور نیستیم.

نوحی در عین حال از افزایش سکته قلبی در کشور خبر داد و گفت: شیوه زندگی، مصرف دخانیات، فشار خون، چربی و چاقی و همچنین کم‌تحرکی باعث شده که در ارتباط با سکته‌های قلبی شرایط خوبی نداشته باشیم و از کشورهای پیشرفته نیز عقب‌تر هستیم.

وی بر امر پیشگیری تأکید کرد و افزود: فست‌فودها بلایی است که به جان سلامت جامعه ما افتاده است.

رئیس انجمن قلب و عروق ایران بر ضرورت اطلاع‌رسانی و آگاهی از طریق رسانه ملی تأکید کرد و گفت: متأسفانه از وضعیت بیماری‌های قلبی و شیوه درست زندگی، اطلاع‌رسانی به اندازه کافی در رسانه ملی صورت نگرفته است.

نوحی در رابطه با داروهای بیماری‌های قلب و عروق نیز اظهار داشت: مشکلی از بابت داروهایی که در فهرست دارویی کشور برای درمان بیماری‌های قلبی داریم، وجود ندارد اما در مورد برخی داروهای خاص که بعضاً مورد توجه قرار می‌گیرد، باید گفت تا زمانی که این دسته از داروها وارد فارماکوپه‌ی دارویی کشور نشده و اثربخشی آنها به اثبات نرسد، نمی‌توان آنها را مورد استفاده قرار داد.

فشار آمریکا به مدیر تلگرام به دلیل همکاری با ایران
دبیر شورای عالی فضای مجازی گفت: مدیران شرکت‌ها و سیستم‌های خارجی از جمله مدیر تلگرام در بسیاری از موارد با ایران همکاری سازنده‌ای دارند اما همه این مدیران به دلیل سیاست‌های آمریکا در خصوص همکاری با ایران تحت فشار هستند.
سید ابوالحسن فیروزآبادی، دبیر شورای عالی فضای مجازی در گفت‌و‌گو با خبرنگار ایلنا در واکنش به تحریم شورای عالی فضای مجازی و مرکز ملی فضای مجازی و ایجاد اختلال در جریان آزاد اطلاعات از سوی آمریکایی‌ها اظهار داشت: آمریکا با تحریم شورا و مرکز فضای مجازی سفسطه کرده و قصد داشته تا بر روی سیستم‌ها و پیام رسان‌های خارجی فشار ایجاد کند تا با جمهوری اسلامی ایران مذاکره‌ و همکاری نداشته باشند که همه این تلاش‌ها در راستای ایجاد محدودیت برای حضور پرشور و سالم ملت ایران در فضای مجازی است تا در نهایت فضای مجازی کشور با فساد و شایعات مسموم شود.

دبیر شورای عالی فضای مجازی تاکید کرد: مدیران شرکت‌ها و سیستم‌های خارجی از جمله مدیر تلگرام در بسیاری از موارد با ایران همکاری سازنده‌ای دارند اما همه این مدیران به دلیل سیاست‌های آمریکا در خصوص همکاری با ایران تحت فشار هستند.

رییس مرکز ملی فضای مجازی درباره میزان سهم ایران در بازار پیام رسان‌ها گفت: در حال حاضر پیام رسان‌های بومی ۱۳ میلیون کاربر دارند؛ در واقع توانسته‌اند سهم مناسبی از بازار را در کنار پیام رسان‌های خارجی به خود اختصاص دهند و این نیاز در کشور وجود دارد تا از پیام رسان‌های داخلی حمایت بیشتری انجام شود.

وی تاکید کرد: شورای عالی فضای مجازی مصوبه‌ای را برای حمایت از پیام رسان‌های داخلی در دستور کار دارد که بنابر آن وزارت ارتباطات به عنوان مجری، وام ۵ میلیارد تومانی به پیام رسان‌های بومی اعطا می‌کند؛ هم اکنون مراحل نهایی اعطای وام در حال انجام است و به زودی وام ۵ میلیارد تومانی برای حمایت از پیام‌رسان‌ها واریز خواهد شد.

Most viewed topics today