وزیر امورخارجه روسیه و دبیرکل سازمان ملل در نیویورک دیدار کردند

Submitted on جمعه, 09/23/2022 - 13:00

در حالی که تنش‌ها میان روسیه و غرب به خاطر تهدیدهای هسته‌ای دولت مسکو طی روزهای اخیر به شدت افزایش یافته است، سرگئی لاوروف، وزیر امور خارجه این کشور با آنتونیو گوترش دبیرکل سازمان ملل متحد دیدار کرد.

 دیدار اخیر سرگئی لاوروف با آنتونیو گوترش روز جمعه ۲۳ سپتامبر/اول مهرماه، در حاشیه هفتاد و هفتمین نشست مجمع عمومی سازمان ملل در نیویورک صورت گرفت و این دو مقام در خصوص آخرین تحولات مربوط به جنگ اوکراین گفت‌وگو کردند.

طبق گزارش خبرگزاری آسوشیتد پرس، افزون بر موضوع جنگ اوکراین، وزیر امور خارجه روسیه و دبیرکل سازمان ملل متحد طی دیدار روز جمعه خود در مورد صادرات غلات و کود شیمیایی از مسیر دریای سیاه نیز بحث کردند.

این دیدار حالی انجام می‌شود که سرگئی لاوروف روز پنج‌شنبه در سخنانی در نشست شورای امنیت سازمان ملل، بار دیگر از موضع روسیه در قبال جنگ اوکراین دفاع کرد.

بنا بر گزارش رویترز، وی همچنین دولت کی‌یف را به «گستاخی» و «نقض حقوق روس زبانان» متهم کرد و گفت این رویکرد «عملیات نظامی ویژه» روسیه در اوکراین را اجتناب‌ناپذیر ساخت.

این در حالیست که ایالات متحده آمریکا، اروپا و بریتانیا ضمن محکوم کردن حمله نظامی روسیه به اوکراین، این کشور را به ارتکاب جنایت جنگی و نقض منشور سازمان ملل متحد متهم کرده و خواستار پاسخگویی دولت مسکو هستند.

دریافت رایگان خبرنامهبا خبر-پیامک های ما اخبار را بصورت زنده دریافت کنید

اخبار جهان را با بارگیری اَپ ار.اف.ای دنبال کنید

منبع
rfi
نوع خبر

بیشترین بازدید اخبار امروز