طالبان با هیاتی از علمای امارات متحده عربی در کابل دیدار کردند

Submitted on جمعه, 03/17/2023 - 08:19

عبدالقهار بلخی، سخنگوی وزارت امور خارجه گروه طالبان ضمن تایید خبر اخیر در بیانیه‌ای اعلام کرد که هیات علمای امارات متحده عربی با وزیر این وزارتخانه در کابل دیدار کرده است.

طبق بیانیه روز جمعه، هیات اماراتی که عمر حبتور الدرعی، مدیر اجرایی اداره کل امور اسلامی و اوقاف این کشور در راس آن قرار دارد، با وزیر امر به معروف و نهی از منکر گروه طالبان هم دیدار و گفت‌وگوهایی داشته است.

هرچند جامعه جهانی هنوز گروه طالبان را به رسمیت نشناخته است، اما هیات امارات در مورد «همکاری با حکومت کنونی افغانستان» ابراز آمادگی کرده است.

این ابراز آمادگی در حالیست که امارات متحده عربی پیشتر به خاطر «بازداشت خودسرانه»  پناهجوی افغانستانی مورد انتقاد قرار گرفت.

سازمان دیده‌ بان حقوق بشر روز چهارشنبه ۱۵ مارس، اعلام کرد که مقامات امارات متحده عربی «بین ۲۴۰۰ تا ۲۷۰۰» پناهجوی افغانستانی را در «شرایطی اسفناک» نگهداشته است.

این پناهجویان افرادی هستند که پس از تسلط دوباره گروه افراطی طالبان بر افغانستان در ۱۵ اوت سال ۲۰۲۱، با آرزوی رسیدن به غرب به امارت متحده عربی پناه برند.

این پناهجویان که اغلب واجد شرایط اسکان مجدد در کشورهای غربی نیستند، بیش از یک سال است که در اردوگاهی موسوم به «شهر بین‌المللی بشردوستانه» در دبی و همچنین در ابوظبی به‌سر می‌برند.

دریافت رایگان خبرنامهبا خبر-پیامک های ما اخبار را بصورت زنده دریافت کنید

اخبار جهان را با بارگیری اَپ ار.اف.ای دنبال کنید

منبع
rfi
نوع خبر

بیشترین بازدید اخبار امروز