سرنوشت ۱۳ هزار نفر در غزه نامشخص است

Submitted on پ., 04/11/2024 - 04:47

به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری تسنیم، دید‌ه‌بان حقوق بشر اروپا مدیترانه‌ در گزارشی خواستار اقدام فوری بین‌المللی برای معرفی مکانیسم‌های ویژه و تیم‌های تخصصی برای جمع‌آوری آوار ساختمان‌ها در غزه و نجات احتمالی هزاران نفری که زیر آوار گیر افتاده‌اند و همچنین شناسایی هزاران پیکری که هویتشان مشخص نیست، شد.

این نهاد حقوق بشری در وبسایت خود همچنین خواستار فشار بین‌المللی بر رژیم صهیونیستی شد تا جان امدادگرانی که به کار جمع آوری آوار مشغول خواهند شد را تضمین کند.

دیده‌بان حقوق بشر اروپا-مدیترانه در گزارش خود افزود: «بیش از 13 هزار فلسطینی در غزه یا زیر آوار ساختمان‌ها مدفون هستند، یا در گورهای دسته‌جمعی به شکل ناشناس دفن شده‌اند و یا ارتش اسرائیل آن‌ها را ربوده است و سرنوشت آن‌ها هنوز مشخص نیست».

این نهاد حقوق بشری تأکید کرد که رقم 13 هزار طبق برآوردها و گزارش‌های اولیه بستگان مفقودین است و با توجه به تداوم حملات، این میزان می‌تواند بیشتر از این باشد و از سوی دیگر ارتش اسرائیل هیچ تصمیمی برای افشای نام کسانی که در غزه ربوده و با خود برده است، ندارد.

در ادامه این گزارش آمده است که تیم‌های امدادی طی روزهای اخیر و با عقب‌نشینی ارتش اشغالگر از بیمارستان الشفاء و خان یونس توانسته‌اند با امکانات ابتدایی، پیکر 422 فلسطینی را از زیر آوار بیرون بکشند.

انتهای پیام/

منبع
tasnim
نوع خبر

بیشترین بازدید اخبار امروز