تازه واردین به کانادا-911

Submitted by mina on چ., 05/11/2016 - 01:17
انجمن‌ها

911

پرینت ایمیل

کانادا امن ترین شهرهای جهان را در اختیار دارد و آمار جرم و جنایت در کمترین میزان نسبت به شهرهای آمریکای شمالی است. با این وجود نیروی پلیس به شکل قدرتمنده سازماندهی شده و در کمترین زمان به محل حادثه می رسد.
همچنین سیستم خیابان ها و معابر نیز برای دسترسی آسانتر خودروهای آمبولانس و آتش نشانی مناسب بوده و همه رانندگان نیز به سرعت راه را برای عبور خودروهای امدادی باز می کنند.

دسترسی به نیروی "پلیس" ، " اورژانس" و "آتش نشانی" و همچنین ده ها بخش و قسمت فرعی امداد رسان بوسیله ارتباط تلفنی 911 امکان پذیر است. همه گشت های پلیس ، در امور مربوط به جرائم، تصادفات و منازعات فعال هستند و هیچگونه تفاوتی در شرح وظایف آنها نیست.( بجز پلیس کنترل پارکینگ ها که به شیوه پارک خودرو نظارت دارد). برای همین کلیه گشت ها مسلح هستند .

911operator
به محض تماس تلفنی با این مرکز ، نشانی دقیق تماس گیرنده بر روی دستگاه های رایانه مرکز و همزمان در رایانه های داخل خودرو ، ظاهر می شود و همین امر باعث سرعت عمل بیشتر نیروها برای رسیدن به مقصد می گردد. ( هنگام تماس بوسیله موبایل ، باید نشانی محل حادثه توسط تماس گیرنده اعلام شود).

*تورنتو به عنوان یکی از شهرهای چند فرهنگی، تنها شهر در جهان است که سیستم پاسخگویی 911 آن به صورت 24 ساعته و به 150 زبان مختلف به ارائه خدمات می پردازد.

rcmp
شهروندان در صورتیکه کار اضطراری با پلیس نداشته باشند می توانند شماره تلفن نزدیکترین پاسگاه یا کلانتری را از صفحات آبی یا اپراتور سوال کنند و ارتباط برقرار نمایند.
نیروی پلیس استانی مسئولیت امنیت بین شهرها را ایفا می کند. ( همانند ژاندارمری سابق در ایران) و نیروی پلیس ملی کانادا ( RCMP ) ( که لباس فرم سرخ رنگ آنها مشهور است) به عنوان پلیس فدرال در سراسر کشور مشغول فعالیت است.

police3
آتش سوزی ها در کانادا غالبا به دلیل سیستم چوبی منازل مسکونی است . برای همین بیمه مسکن در این کشور بسیار پر اهمیت است. از سوی دیگر به دلیل زلزله خیز نبودن شهرها،
نیروهای امدادی نظیر صلیب سرخ بسیار ضعیف و در حد ارائه آموزش کمک های اولیه خدمت می کنند. از جمله نشانه های ویژه خودروهای آتش نشانی ، بوق وحشتناک انها نظیر بوق کشتی است که هر راننده خوروی جلو آنها را در جای خود میخکوب می کند!!

خودروهای آمبولانس نیز به شکل ها و رنگ های مختلف در هر شهر مشغول فعالیت هستند و بازای ارائه سرویس به شهروندان حداقل مبلغ 45 دلار هزینه دریافت می کنند.

Most viewed topics today