چگونه ناخن‌هایی زیبا وسالم داشته باشیم | افزایش رشد ناخن‌ها با چند راهکار ساده

Submitted by samar on پ., 06/18/2020 - 15:11
انجمن‌ها

شاید یکی از آرزوهای شما داشتن ناخن‌هایی زیبا و سالم باشد، اما ندانید با انجام چه کارهایی می‌توانید به این رویای خود برسید.

به نقل از wikihow، چند راهکار ساده وجود دارد که می‌توانید با انجام آنها به رشد و تقویت ناخن‌هایتان کمک بسیار زیادی کنید.

تقویت ناخن‌ها با بهبود سبک زندگی
۱- مصرف روزی یک عدد قرص ویتامین بیوتین یا ویتامین ب ۷. مصرف منظم بیوتین ناخن‌هایتان را قوی‌تر می‌کند و شکنندگی آنها را کم می‌کند.

۲- غذاهای حاوی ویتامین ب ۷ بخورید. بعضی از این منابع غذایی شامل این موارد هستند: ذرت، زرده تخم مرغ، شیر، سویا، آواکادو، بروکلی، پنیر، ماهی و مرغ.

۳- دست‌هایتان را زیاد در معرض آب قرار ندهید، مگر در مواقعی که ضروری است. زمانی که ظرف می‌شویید یا در هنگام استفاده از مواد تمیزکننده حتما از دستکش استفاده کنید. بعد از شستن دست‌هایتان حتما آنها را مرطوب کنید.

۴- از تماس مستقیم دست‌ها با مواد شیمیایی و ضدعفونی قوی بپرهیزید. هنگام استفاده از این مواد دستکش بپوشید. همچنین برای پاک کردن لاک ناخن از پاک‌کننده‌های غیراستونی استفاده کنید.

۵- به مکان‌هایی با آب و هوای گرمسیری بروید. کسانی که در مناطقی با زمستان‌های معتدل و تابستان‌های گرم زندگی می‌کنند، رشد ناخن‌هایشان سریع‌تر است.
زمان‌هایی که هوا سرد است به ناخن‌هایتان بیشتر برسید. آفتاب بگیرید، حتی در زمستان. زیرا آفتاب ویتامین دی بدن شما را تامین می‌کند و موجب می‌شود رشد ناخن‌هایتان افزایش یابد.

مراقبت منظم از ناخن‌ها
۱- ناخن‌هایتان را هفته‌ای یک بار سوهان بکشید. این کار به رشد آنها کمک می‌کند.

۲- ناخن‌هایتان را هر روز مرطوب کنید. از یک مرطوب‌کننده سنگین بر پایه روغن استفاده کنید. این کار از شکستن آنها جلوگیری می‌کند.

۳- ناخن‌هایتان را نجوید. انجام ندادن همین یک کار کمک بزرگی به رشد سریع‌تر آنها می‌کند.

برای ترک این عادت می‌توانید از روش‌های زیر کمک بگیرید:

ناخن‌های شکسته را به‌جای اینکه آنها را بجوید با ناخنگیر بگیرید.

یک ماده تلخ روی ناخن‌هایتان بمالید.

جایگزینی برای جویدن ناخن‌ها پیدا کنید، مثلا توپ‌های ضداسترس را به دست بگیرید.

از استرس و ناراحتی که عادت جویدن ناخن‌ها را در شما تشدید می‌کند، تا حد امکان دوری کنید.

Most viewed topics today