کانادا و کامیونیتی

اخبار کوتاه کانادا / چهارشنبه ۲۶ سپتامبر

از وقوع 6 گردباد در انتاریو و کبک تا حادثه تیراندازی تورنتو و کشته شدن نوجوان 15 ساله (ویدیو) – سانحه هلیکوپتر
ا از وقوع 6 گردباد در انتاریو و کبک تا حادثه تیراندازی تورنتو و سانحه هلیکوپتر

حمله سگ به دختربچه سه ساله در می‌سی‌سا‌گا، یک دختر بچه سه ساله درپی حمله سگی هار در پارک می‌سی‌سا‌گا از ناحیه سر به شدت مجروح شد.

تسلا از دولت انتاریو شکایت کرد

تسلا از دولت انتاریو شکایت کرد
شرکت تسلا موتور کانادا از دولت انتاریو شکایت می کند و ادعا می کند که "زیان قابل ملاحظه ای را متحمل شده است" و به دلیل لغو برنامه ی تخفیف در فروش خودروهای برقی، مشتریان خود را از دست داده است.

مشتریان شرکت های دیگر هنوز هم واجد شرایط تخفیف در خرید ماشین های برقی هستند.

آنچه در نشست سازمان تجارت جهانی به میزبانی کانادا می گذرد/ عدم حضور ایالت متحده و چین در این جلسه

آنچه در نشست سازمان تجارت جهانی به میزبانی کانادا می گذرد/ عدم حضور ایالت متحده و چین در این جلسه
24 اکتبر، سران 12 کشور برای شرکت در نشست سازمان تجارت جهانی (WTO) در اتاوا گرد هم آمدند. جلسه با یک شام خصوصی آغاز، و 25 اکتبر با تعداد زیادی ملاقات ادامه می یابد. WTO اختصاصا به مسائل مربوط به تجارت جهانی، و حل و فصل مشکلات اثرگذار بر تجارت می پردازد.

میزان قدرت خرید مردم در کانادا به بدترین میزان خود در دهه اخیر رسید

میزان قدرت خرید مردم در کانادا به بدترین میزان خود در دهه اخیر رسید
مطابق گزارشی که به تازگی توسط بانک ملی کانادا منتشر شده است، شرایط اقتصادی باعث شده کانادایی ها کمترین قدرت خرید و میزان مصرف طی ده سال اخیر را داشته باشند.

اقتصاددانان افزایش مصرف در سال 2019 تا 1.3 درصد را پیش بینی میکنند، عددی که در سال 2009 به علت مشکلات اقتصادی جهانی به 0.2 درصد رسید.

افزایش قیمت ها در بازار مسکن و افزایش نرخ سود بانکی باعث شده کانادایی ها محتاط تر شوند و پول کمتری خرج کنند.

اعلام تغییرات برنامه سرمایه گذاری مهاجرتی کبک

اعلام تغییرات برنامه سرمایه گذاری مهاجرتی کبک
برنامه سرمایه گذاری مهاجرتی کبک، شامل 1900 سهمیه پذیرنده از 10 سپتامبر 2018 تا 15 مارس 2019 بازگشایی شده و شامل تغییرات مهم ذیل می باشد:

اعتراض دادستان کبک به برائت دختر مسلمان از اتهام تروریستی

کبک- دادستان کبک، به حکم برائت سابرین جرمان 21 ساله از اتهام تروریستی معترض است و درخواست تجدید نظر خود را به دادگاه تجدید نظر ارائه خواهد کرد.

موفقیت بزرگ برایTimes Group و جامعه ایرانی- کانادایی

اکتبر 5, 2017 | خبر/ گزارش |

“تایمز گروپ”اولین دریافت کننده گواهینامه LEED® Platinum v2009 در کانادا

تورنتو یکی از مراکز مهم تجمع ما ایرانیان دور از میهن است. جامعه ی ایرانی ساکن تورنتو یکی از فرهیخته ترین، کارآمدترین و موفق ترین جوامع ایرانی خارج از کشور است.

شهر تورنتو یکی از شهرهایی ست که به اندازه سن مهاجرت و پناهندگی ما ایرانیان، در آن کار فرهنگی، اجتماعی، اقتصادی صورت گرفته است.

سرانجام مردی که به دلیل تیراندازی بازار یورکدیل تحت تعقیب بود دستگیر شد

سرانجام مردی که به دلیل تیراندازی بازار یورکدیل تحت تعقیب بود دستگیر شد
مرد 20 ساله ای به علت تیراندازی هفته گذشته در مجتمع تجاری یورکدیل دستگیر شد.

پلیس هفته پیش 30 آگوست در ساعت 2:50 ظهر تماسی مبنی بر تیراندازی در بازار یورکدیل دریافت کرد. بعدتر معلوم شد این تیراندازی به دلیل بحث و جدل میان دو گروه بود.

روز جمعه پلیس مشخصات تیرانداز را منتشر کرد،Zion Sankar- Beharry به علت تیراندازی تحت تعقیب بود.

نلی لتیشا مک‌کلانگ – یکی از «پنج دلاور»، فعال حقوق زنان و مدافع «به‌نژادی»


کانادا یکی از کشورهای مترقی در حقوق زنان است. علی‌رغم شکاف‌های جنسیتی موجود، زنان در کانادای امروز در بالاترین سطوح سیاسی اجتماعی و شغلی فعالیت می‌کنند. ولی این جایگاه آسان به دست نیامده است. در گذشته‌ای نه‌چندان دور گروهی از زنان که فعال‌ترینشان به «پنج دلاور» مشهور شدند، برای اثبات اینکه زنان هم می‌توانند در زمرهٔ «اشخاص واجد شرایط» برای ورود به عرصهٔ سیاسی کانادا قرار گیرند، متحمل دشواری‌های فراوانی شدند. و موقعیت فعلی زنان در جامعهٔ کانادا مرهون تلاش های آنان است.

نوجوانان در سراسر کانادا میتوانند درگیری های ذهنی خود را با ارسال پیامک به مشاور رایگان حل کنند

نوجوانان در سراسر کانادا میتوانند درگیری های ذهنی خود را با ارسال پیامک به مشاور رایگان حل کنند
از این پس نوجوانان در سراسر کانادا میتوانند برای دریافت کمک راجع به مشکلات ذهنی خود از پیام کوتاه استفاده کنند.

سازمان خیریه Kids Helping Phone راهی جدید برای کمک به حل مشکلات ذهنی جوانان ایجاد کرده است.

از طریق سیستم پیامکی دو زبانه که در تمام کشور فعال است جوانان میتوانند 24 ساعت شبانه روز و 7 روز هفته از مشاوره ذهنی بهره گیرند.

جمع آوری بسته اسفناج های برند Dole: احتمال آلودگی به باکتری لیستریا

جمع آوری بسته اسفناج های برند Dole: احتمال آلودگی به باکتری لیستریا
شرکت Dole که در حوزه عرضه سبزیجات تازه فعالیت دارد، بسته های نوع خاصی از اسفناج ها (Dole brand Baby Spinach with Tender Reds) را فراخوانده، زیرا که طبق هشدار آژانس بررسی غذای کانادا (CFAI) احتمال آلوده بودن این مواد وجود دارد.

ضرورت شرکت در امتحان ریاضی سالانه برای همه معلمان انتاریو

دولت انتاریو در نظر دارد از تمامی معلمان مدارس انتاریو هر ساله تست ریاضی بگیرد.

مقامات دولت انتاریو در نشست خبری با Canadian Press در رابطه با ادامه تدریس معلمان از ضرورت گذراندن آزمون ریاضی ویژه معلمان خبر داد. این امتحان ریاضیات مشمول تمامی معلمان دوره ابتدایی و هم دوره متوسطه خواهد بود. حتی اگر درس تدریسی اصلی آنها درس ریاضی نباشد.

وزارت بهداشت: کاهش داوطلبانه میزان سدیم در محصولات غذایی کافی نمی باشد!

اتاوا- استراتژی وزارت بهداشت و درمان کانادا برای کاهش میزان سدیم موجود در محصولات غذایی فرآوری شده، چندان موثر نبودند. بر اساس گزارش اخیر وزارت بهداشت، نه تنها سدیم در 48 درصد از محصولات غذایی فرآوری شده که از سوی کارشناسان مورد ارزیابی قرار گرفتند، کاهش نیافته است، بلکه میزان آن در برخی از محصولات غذایی افزایش یافته است. برخی از این محصولات غذایی عبارتند از: خمیر آماده پای (pie)، تورتیلا و wrap، پودر سیب زمینی، پنیر غیرلبنی و غیره.

افزایش چشم‌گیر نوزادان خارجی متولد کانادا

تحقیقات جدید نشان می‌دهد که تعداد نوزادان خارجی متولد کانادا از آمارهای رسمی بیشتر است.

به نقل از سی بی سی، دولت فدرال کانادا درصدد بررسی و مشخص شدن آمار دقیقی از زنانی است که برای تولد فرزندانشان به کانادا سفر می‌کنند.

«اندرو گیریفیت»(Andrew Griffith)، محقق، بر اساس اطلاعات موسسه سلامت کانادایی‌ها Canadian Institute for Health Information CIHI, در سال 2016 تعداد تولد نوزادان زنان غیر مقیم 3200 مورد بوده این درحالی است که مرکز آمار کانادا در این سال آمار این نوزادان 313 مورد اعلام کرده است.

وخیم ترین شیوع بیماری سرخک در کانادا طی سال های اخیر

سازمان سلامت جهانی از شیوع سرخک در کانادا خبر داده و ابراز نگرانی کرد. این سازمان از شیوع سرخک در اروپا نیز به عنوان یک تراژدی یاد می کند.

با وجود اینکه بیش از چهل سال از شروع واکسیناسیون سرخک می گذرد اما این بیماری هنوز ریشه کن نشده است، و شاهد افزایش چهار برابری این بیماری از سال 2016 هستیم.

پزشکان سازمان سلامت جهانی در مورد وضعیت پیش آمده بسیار نگران هستند چرا که این موقعیت بیانگر واقعیتی است: سرخک کاملا قابل پیشگیری نیست.

قول داگ فورد؛ احداث خط ساب وی به پیکرینگ و مارکام!

قول داگ فورد؛ احداث خط ساب وی به پیکرینگ و مارکام!
تورنتو- داگ فورد، رئیس دولت محافظه کار انتاریو، می خواهد که تورنتو را با ساب وی به پیکرینگ و مارکام متصل کند. او در گفتگو با خبرنگاران، ضمن انتقاد از سیستم حمل و نقل ریلی سبک (LRT)، تاکید کرد که دولت اش به توسعه ساب وی، یعنی سیستم حمل و نقل زیرزمینی و سریع، علاقمند است.