مشاور املاک

ماه گذشته گرانترین خانه ای که در منطقه ی یورک فروخته شد به قیمت ۴/۵ میلیون دلار فروخته شد و ارزانترین خانه به قیمت ۲۴۰ هزار دلار فروخته شد

بنا به گزارش تورنتوپرشنز، گرانقیمت ترین خانه ای که ماه گذشته در منطقه ی یورک فروخته شد ۴/۵ میلیون دلار قیمت داشت و در ریچموند هیل واقع شده است.

از سوی دیگر در ماه فوریه، خانه ای در King City با مساحت ۲۱۶۳۰ اسکویر فیت با قیمت ۲۵ میلیون دلار لیست شد. گرانقیمت ترین خانه ی فروخته شده در ماه ژانویه نیز در.King City می باشد و قیمت خانه ۵ میلیون دلار است.

گرانقیمت ترین خانه ی فروخته شده در ماه مارچ در منطقه ای آرام واقع در ریچموند هیل می باشد. این خانه مسقف به سقف های بلند ۱۲ فوتی می باشد. این خانه آسانسور و چند گاراژ دارد.

آیا پیش خرید کاندو در تورنتو سرمایه گذاری مناسبی است؟

آیا پیش خرید کاندو در تورنتو سرمایه گذاری مناسبی است؟
دوستان گرامی، تحولات اخیر بازار کاندو آپارتمان توجه برخی از شما را به سوی پیش خرید کاندو جلب کرده است لذا شما دوستان این سؤال را مطرح کرده اید که آیا پیش خرید کاندو می تواند گزینه مناسبی برای سرمایه گذاری و کسب درآمد محسوب گردد؟
در پیش خرید یک کاندو، از آنجایی که امکان پرداخت مبالغ در چند قسط و در یک دوره زمانی نسبتا طولانی وجود دارد این امکان را خواهید داشت که با مبلغ پیش پرداخت نه چندان زیاد، پروسه خریدتان را شروع کرده و فرصت داشته باشید تا مابقی پرداختها را فراهم کنید.

بازار املاک کانادا دوباره بهبود می یابد. جدید ترین اخبار ماه آپریل خوشحال کننده است!

بازار ساخت خانه های جدید کانادا در ماه آپریل در مقایسه با ماه مارچ ۲۰٪ رشد داشته داشته است. این ترقی به دلیل پروژه های جدید برای ساخت کاندو و تاون هاوس می باشد.

بنا بر گزارش آژانس خبری کانادا، شرکت مورتگیج و بازار املاک کانادا روز چهارشنبه گفت، تعدیل فصل در ماه آپریل شروع شده است و تعداد ۲۳۵۴۶۰ باب خانه ی جدید ساخته شده است که نسبت به ماه مارچ با ساخت ۱۹۱۹۸۱ باب خانه افزایش ۲۲ درصدی داشته است.

کارشناسان Thomson Reuters پیش بینی کرده بودند که ساخت سالانه ی خانه در ماه آپریل ۱۹۶۴۰۰ باب خانه باشد در حالیکه این عدد به ۲۳۵۴۶۰ باب خانه رسید.

آیا امسال بازار کاندومینیوم مانند سال گذشته بازار درخشانی است؟

چند سال پیش کارشناسان پیش بینی کردند که بازار کاندو که چند سالی است بازار خوبی دارد، ممکن است دچار نوسان شود و بازار خود را از دست بدهد اما این اتفاق رخ نداد. حداقل در جی تی ای در سال ۲۰۱۸بازار کاندو، بازار منحصر به فردی بود و سال ۲۰۱۸ به اصطلاح سال کاندو در حرفه ی مستغلات نامیده شد.

خانه های حراجی بانک زیاد شده است! بازار املاک به کجا می رود؟

بنا بر گزارش املاک گلوب اند میل، Michael De Luca، مشاور املاک Real Estate Bay Realty که شرکت مشاوره ی املاک واقع در تورنتو است. خانه هایی که در جی تی ای به حراج می روند را پیگیری کرد. در این پیگیری وی دریافت که در سال های اخیر خانه هایی که به حراج می روند به طور فزاینده ای افزایش یافته است.

وی در این پیگیری به این نتیجه رسید که تعداد املاکی از طریق ( TREB ) و سیستم MLS در سال ۲۰۱۷ حراج شده است ۲۳۱ باب خانه بوده است اما این رقم در سال ۲۰۱۸ به ۲۸۷ باب خانه رسید که افزایشی ۲۴٪ داشته است.

قیمت خانه سال آینده بالاتر می رود و قدرت خرید پایین می آید

​انجمن مشاوران املاک کانادا می گوید: قیمت خانه سال آینده بالاتر می رود و قدرت خرید پایین می آید

انجمن مشاوران املاک کانادا پیش بینی کرد که نرخ بهره در سال آینده بالا می رود و بانک ها برای تقاضا های مورتگیج سختگیری می کنند. سال ۲۰۱۹ خرید و فروش خانه باز با
کاهش همراه است و قیمت خانه افزایش می یابد اما این افزایش زیر خط تورم خواهد بود.

این تصاویر بیانگر وضعیت واقعی بازار مسکن در کانادا هستند

برای بازار مسکن کانادا، اقتصاددانان در این صنعت نظریات خود را دارند و ایده ها و نظریات مختلف در همه جا وجود دارد. در بسیاری از موارد مردم از این ایده ها آگاه نیستند. تصاویر زیر چکیده و توصیف خلاصه ی وضعیت واقعی بازار کنونی مسکن کانادا را نشان می دهد.

هم اکنون فروش کاندوهای جدید در جی تی ای در طی شش سال اخیر به پایین ترین سطح رسیده است

بنا بر اطلاعات انجمن توسعه ی زمین و ساختمان کانادا (BILD) که در انتهای ماه گذشته انتشار یافت، ۲۳۱۴ خانه ی جدید در ماه مارچ امسال فروخته شد که نسبت به سال گذشته در همین زمان ۲۰٪ افزایش یافته است اما این افزایش به طور اساسی شامل خانه های مستقل می شود. حجم خرید و فروش کاندو هنوز در حال کاهش است و نسبت به سال گذشته ۱۳٪ کاهش دارد.

جدید ترین گزارشات تورنتو استار حاکی از آن است که شرکت تحقیقات بازار Urbanation که این صنعت را پیگیری می کند گزارشی انتشار داده است که مبنی بر آن است که در اولین ربع امسال پیش فروش کاندو در شش سال اخیر در محدوده ی جی تی ای در پایین ترین سطح خود بوده است.

هوا رو به گرمی می رود، بازار املاک بهبود نیافته است، قیمت خانه ۳۸۰۰ دلار نسبت به سال گذشته افزایش داشته است.

با توجه به گزارش ماهانه ی انجمن مشاوران املاک تورنتو، تعداد ۷۱۸۷ باب از انواع خانه در جی تی ای در ماه مارچ ۲۰۱۹ فروخته شده است. حجم فروش نسبت به سال گذشته تنها یک باب خانه از سال گذشته کمتر بود ولی فروش نسبت به ماه ژانویه و فوریه ی امسال بیشتر بود. فروش در ماه ژانویه ی امسال ۴۰۰۹ باب و در ماه فوریه ۵۰۲۵ باب خانه بود که در ماه مارچ افزایش یافت.

سال آینده به دلیل کمبود بودجه، ساکنان می سی سا گا باید ۳٪ بیشتر مالیات بر ملک بپردازند

بنا بر گزارش مالی دولت شهر می ساساگا سال ۲۰۲۰، بار مالیاتی ساکنان شهر به میزان ۳٪ افزایش خواهد یافت و صاحبان خانه های مستقل به طور متوسط باید ۱۰۰ دلار بپردازند.

اولین جلسه یی شورای شهرداری می سی سا گا در 26 ماه جون برگزار شد. Minister Jeff Jackson، وزیر دارایی، بودجه و پیش بینی های پیش بینی شده دولت برای طرح تجاری برای دوره ۲۰۲۰-۲۰۲۳ را در سال ۲۰۲۰ تعریف کرد. نتایج نشان می دهد به این دلیل که بودجه کافی نمی باشد، لازم است مالیات محلی را تا ۳٪ بالا ببرند.

گرانترین خانه های منطقه ی یورک، بین۴۰ تا ۵۰۰ هزار دلار زیر قیمت به فروش می روند

وبسایت Zoocasa این خبر را منتشر کرد که در دسامبر سال ۲۰۱۸ گرانقیمت ترین خانه ی فروخته شده در منطقه ی گرانقیمت یورک با قیمت ۵/۵ میلیون دلار به فروش رفته است. این خانه ی مجلل بر فراز Schomberg in the King Township واقع شده است و مساحتی ۸۰ هکتاری دارد. قیمت اصلی این خانه ۶ میلیون دلار بود ولی با قیمت ۵/۵ میلیون دلار فروخته شد.

مشاور املاک ارشد: آپریل گرمتر شد، بازار املاک تورنتو گرمتر می شود

زمان آپریل هم فرا رسید و دمای هوا بالا رفته است، بازار املاک در تورنتو کمی رو به بهبود حرکت کرده است. Ira Jelinek، مشاور املاک شرکت Kalles گفت، خانه های در دست او سریعاً فروش می روند.

Ira Jelinek، هفته ی گذشته در داون تاون با خانه ای به قیمت ۲/۵ میلیون دلار مواجه شد که بعد از چند روز با همان قیمت به فروش رفت.

این تاون هاوس در یورک ویل واقع است و بسیار مجلل است. این خانه دارای دو پارکینگ است و دیزاین داخلی بسیار زیبا دارد. در این خانه چمن و گیاه زیادی برای مرتب کردن ندارد. برای این تاون هاوس شارژ ماهانه ی کاندو وجود ندارد.

آیا پیش بینی سازمان مودی صحیح می باشد؟ قیمت های خانه در جی تی ای در ۵ سال اخیر کمی افزایش داشته است!

با توجه به گزارش انجمن مشاوران املاک کانادا CREA که هفته ی گذشته انتشار یافت، در ماه ژانویه ی امسال حجم معاملات ملکی در ماه پیش نسبت به دسامبر سال گذشته افزایش یافت اما متوسط قیمت به ۴۵۵۰۰۰ دلار تنزل یافت و این تنزل ۵/۵ درصد نسبت به سال گذشته است.

تی دی بانک تا پایان این ماه نرخ ویژه ای برای بهره ی وام مسکن را ارائه می کند

متعاقب کاهش نرخ بهره شناور وام مسکن توسط بانک بی ام او، تی دی بانک روز سه شنبه اعلام کردکه نرخ کاهشی وام شناور مسکن را با تقلیل بهره به ۲.۴۵ درصد ارائه خواهد کرد.

این نرخ پیشنهادی ۱.۱۵ درصد از بهترین نرخ وام مسکن تی دی بانک پایین تر می باشد.دوره ی اتمام این تخفیف ۳۱ ماه می جاری می باشد.
در هفتم ماه جاری بی ام او نرخ شناور ۵ ساله ی وام مسکن را به ۲.۴۵ درصد کاهش داد که همچنین در پایان این ماه پایان می یابد.

خریدارانی که برده ی خانه شدند امیدوار باشند، بانک نرخ بهره ی را تا ۲/۶٪ پایین می آورد تا اینکه خریداران بتوانند مورتگیج بگیرند

قیمت خانه در تورنتو بالا مانده است اما بانک ها و شرکت هایی که وام می دهند پایین ترین نرخ مورتگیج را در طی دو سال اخیر ارائه می دهند تا اینکه برای مشتریان رقابت ایجاد شود و این حقیقتاً خبر خوبی برای خریداران خانه و صاحبخانه هایی است که مورتگیج گرفته اند.


Spring is the peak season for buying a house, and mortgage companies are also rushing to buy business. (Ty Wright/Bloomberg )

پنج نکته که باید درباره بازار مسکن در سال ۲۰۱۸ بدانید

پنج نکته که باید درباره بازار مسکن در سال ۲۰۱۸ بدانید


پیش‌بینی‌ها درباره قیمت خانه، نرخ بهره و وضعیت خریداران خارجی چشم‌اندازی از وضعیت پیش‌رو را تصویر می‌کند