مشاور املاک

قیمت خانه سیر صعودی گرفته است ولی اینبار نه در تورنتو بلکه در شهری دیگر

طبق آخرین گزارش توسط Knight Frank گروه تحقیقات مشاور املاک واقع در شهر لندن در اونتاریو ، قیمت خانه در شهرهای اصلی کانادا دیگر مانند دو سال پیش دیوانه وار بالا نیست و در بعضی از شهرها قیمت خانه افتان و خیزان دارد. اما چیزی که تعجب آور است این است که صعود قیمت سرسام آور خانه دیگر شامل شهرهای تورنتو و ونکوور نمی شود بلکه اینبار در پایتخت در شهر اوتاوا قیمت خانه به یکباره صعود کرده است.

میانگین قیمت مسکن به ازای فاصله آن تا ایستگاه های مترو Go

بنا بر افزایش قیمت املاک و مستغلات شهر تورنتو، در حال حاضر اکثر افراد در پی خرید مسکن در حومه شهر بوده که در نتیجه، نزدیکی به ایستگاه مترو را به یکی از گزینه های ضروری در خرید مسکن تبدیل نموده است.

اوضاع بازار مسکن تورنتو همچنان در حال تغییراست

وضعیت بازار مسکن تورنتو به سرعت درحال تغییر است. در ابتدای سال، قیمت‌‌‌‌‌‏ها بیش‌‌‌‌‌‏از ۳۰ درصد میزان سالانه افزایش یافت. اما آن‌‌‌‌‌‏طور که در ونکوور دیده می‌‌‌‌‌‏شود، بازار با قیمت‌‌‌‌‌‏های به شدت بالای خود، بسیار راکد است و حتی به نقطه‌‌‌‌‌‏ای رسیده که به اندازه کافی خریداری که قادر به پرداخت این قیمت‌‌‌‌‌‏های عجیب باشد، وجود ندارد.

پس‌‌‌‌‌‏از این که دولت فدرال شرایط دریافت وام مسکن بیمه شده را سخت‌‌‌‌‌‏تر کرد، استان انتاریو هم قوانینی از جمله دریافت مالیات ۱۵ درصدی از خریداران خارجی را تصویب کرد؛ قانونی که در ونکوور اجرا شد و وضعیت رکود را در ونکوور ایجاد کرد.

بودجه‌تان برای خرید مسکن محدود است؟ سه راه حل که بازار تورنتو پیش پای شما می‌گذارد

این روزها بازار مسکن در تورنتو برای آنهایی که سرمایه دارند، بازاری آرام و مناسب است اما اگر سرمایه زیادی هم برای ورود به این بازار در دست ندارید، این بازار شما را ناامید نمی‌کند.

گزارشگر CBC در این مطلب به سراغ کارشناسان مسکن تورنتو رفته و از آنها درباره راه‌های جایگزینی پرسیده است که می‌توان در آن وارد بازار مسکن شد و در آن سرمایه‌گذاری کرد؛ راه‌هایی که می‌تواند جایگزین‌های مناسبی برای خرید خانه‌های گران شهر باشد.

صاحبان خانه در تورنتو مجبور شده اند به بهره ی بالا از مؤسسات خصوصی تن دهند

با توجه به افزایش نرخ بهره، صاحبان بیشتر و بیشتر در حال تلاش برای رسیدن به اهداف و پرداخت بدهی های بالا هستند. در گذشته،
صاحب خانه هایی که بدهی های بالایی را جمع آوري می کردند (کارت های اعتباری و غیره) می توانستند این بدهی ها
را هر چند سال چند بار به وام های خود تقسیم کنند، زیرا ارزش های خانه افزایش یافته و واجد شرایط بودن وام مسکن نسبتا آسان بود.

بازار معاملات ملکی ونکوور در طی ۱۸ سال گذشته در راکدترین وضعیت خود است

با توجه به آژانس خبری کانادا، فروش خانه در ونکوور به پایین ترین سطح خود از سال ۲۰۰۰ رسیده است و قیمت خانه در حدود ۸ درصد تنزل داشته است.

با توجه به اطلاعات انتشار یافته توسط تیم مشاوران املاک ونکوور، سال گذشته ۲۴٬۶۱۹ عدد خانه فروخته شده است که افت ۳۱/۶ درصدی نسبت به سال ۲۰۱۷ با میزان فروش ۳۶۰۰۰ عدد خانه می باشد. این میزان کاهش ۲۵ درصدی متوسط فروش را در یک دهه ی گذشته نشان می دهد.

اگر می‌خواهید بدانید از دست مشاور املاک خود به کجا شکایت کنید، این مطلب راهنمای شما خواهد بود

اگر می‌خواهید بدانید از دست مشاور املاک خود به کجا شکایت کنید، این مطلب راهنمای شما خواهد بود

اگر از مشاور املاک خود یا کمپانی آن شکایت داشته باشید بهترین راه، مراجعه به مرجع رسیدگی به شکایت، انجمن املاک و مستغلات انتاریو است. RECO مرجع اصلی برای اعلام شکایت شما برای رسیدگی به حق و حقوق‌تان خواهد بود. اما مراجعه به RECO تمام راه نیست. هنوز باید قدم‌های دیگری هم بردارید.

معمولا به خریداران و فروشندگان خانه توصیه می‌شود که کمک کنند تجربه‌ی معامله‌ی ملک‌شان با آسودگی بیشتری انجام شود. اما در مواردی هم کارها درست پیش نمی‌رود. آن وقت چه کنیم؟

هم اکنون فروش کاندوهای جدید در جی تی ای در طی شش سال اخیر به پایین ترین سطح رسیده است

بنا بر اطلاعات انجمن توسعه ی زمین و ساختمان کانادا (BILD) که در انتهای ماه گذشته انتشار یافت، ۲۳۱۴ خانه ی جدید در ماه مارچ امسال فروخته شد که نسبت به سال گذشته در همین زمان ۲۰٪ افزایش یافته است اما این افزایش به طور اساسی شامل خانه های مستقل می شود. حجم خرید و فروش کاندو هنوز در حال کاهش است و نسبت به سال گذشته ۱۳٪ کاهش دارد.

جدید ترین گزارشات تورنتو استار حاکی از آن است که شرکت تحقیقات بازار Urbanation که این صنعت را پیگیری می کند گزارشی انتشار داده است که مبنی بر آن است که در اولین ربع امسال پیش فروش کاندو در شش سال اخیر در محدوده ی جی تی ای در پایین ترین سطح خود بوده است.

چرا این خانه ی کوچک ٪۲۴ بالا تر از قیمت تعیین شده فروخته شد؟

در سال ۱۹۹۸ خانه ی کوچکی به آدرس 57 Rhodes Ave در تورنتو ۱۵۵۰۰۰ دلار قیمت داشت. امروز قیمت این خانه ۷۴۰۰۰۰ دلار تعیین شد و به قیمت ۹۲۰۰۰۰ دلار فروخته شد.
مزیت این خانه در چیست؟
اجازه دهید نگاهی به این خانه بیندازیم:

Basic Information:

Earthquake: 57 Rhodes Ave., Toronto

Asking price: $739,000

Sell ​​Price: $920,057

Previous price: $155,000 (1998)

Local taxes: $3,502 (2018)

Time in the market: 6 days

بانک مرکزی کانادا نرخ بهره را ثابت نگه داشت

بانک مرکزی کانادا 24 اپریل با انتشار بیانیه‌ای اعلام کرد که با توجه به شرایط اقتصادی کشور طی 6 ماه گذشته و نگرانی از تورم، نرخ بهره را افزایش نمی‌دهد.

بانک مرکزی کانادا نرخ بهره را حداقل تا پایان سال تغییر نمی‌دهد.

به نقل از financialpost، بانک مرکزی کانادا 24 اپریل با انتشار بیانیه‌ای اعلام کرد که با توجه به شرایط اقتصادی کشور طی 6 ماه گذشته و نگرانی از تورم طی ماه‌های آینده، نرخ بهره را افزایش نمی‌دهد.

تأثیر نرخ بهره بر بازار مسکن

مقاله هافتینگتون پست : 4 نمودار نشان می دهد نرخ بهره در بازار مسکن تورنتو تاثیر جدی نداشته است - خانه و اپارتمان در تورنتو هردو افزایش اندکی نسبت به سال 2016 و کاهش نسبت به دوران داغی بازار داشته است .
ازیتا حایری مشاور املاک - پنج شنبه 19 اکتبر 2017 - 27 مهر 96

فروش خانه های جدید در جی تی ای و قیمت کاندو افزایش یافته است، ولی قیمت خانه های مستقل هنوز در حال کاهش است

تورنتو استار گزارش داد با توجه به اطلاعات حاصله توسط Building Industry and Land Development Association (BILD) در ماه ژانویه نسبت به سال گذشته،‌فروش انواع خانه ٪۱۴ افزایش یافت. حجم فروش کاندو های جدید نیز تا ٪۱۳ افزایش یافته است.

بنا به گزارش تورنتوپرشنز، با توجه به طبقه بندی BILD، انواع خانه که شامل خانه های مستقل، خانه های نیمه متصل و تاون هاوس می شود فروش ٪۵۳ نسبت به ده سال گذشته کاهش داشته است. درحالیکه کاندو یا آپارتمان فروشی ٪۵ از متوسط تاریخ گذشته ی خود کاهش نشان داده است.

گرانترین خانه های منطقه ی یورک، بین۴۰ تا ۵۰۰ هزار دلار زیر قیمت به فروش می روند

وبسایت Zoocasa این خبر را منتشر کرد که در دسامبر سال ۲۰۱۸ گرانقیمت ترین خانه ی فروخته شده در منطقه ی گرانقیمت یورک با قیمت ۵/۵ میلیون دلار به فروش رفته است. این خانه ی مجلل بر فراز Schomberg in the King Township واقع شده است و مساحتی ۸۰ هکتاری دارد. قیمت اصلی این خانه ۶ میلیون دلار بود ولی با قیمت ۵/۵ میلیون دلار فروخته شد.

مدیر عامل انجمن مسکن تورنتو برکنار شد

بنابر تصمیم هیات مدیره انجمن مسکن تورنتو کتی میلسون (Kathy Milsom) ، مدیرعامل این انجمن برکنار شد. مدیر عامل انجمن مسکن تورنتو برکنار شد

بنابر تصمیم هیات مدیره انجمن مسکن تورنتو کتی میلسون (Kathy Milsom) ، مدیرعامل این انجمن برکنار شد.

به نقل از سی تی وی، علت برکناری «میلسون» به ماه دسامبر سال گذشته برمی‌گردد که او بخاطر بررسی یک پرونده با مدیر آژانس Orchange درگیر شد.