ویروس کرونا در ایران: شمار افراد مشکوک از صدها نفر فراتر رفت؛ کارت سلامت برای ورود به ترکیه برای ایرانیان اجباری شد

Submitted on جمعه, 02/21/2020 - 13:23

به گفته این مقام دولتی در ایران، علاوه بر شهرهای قم و تهران، در استان‌های مرکزی گیلان، همدان، آذربایجان شرقی و غربی، مازندران نیز موارد قطعی و مشکوک مبتلایان به ویروس کرونا مشاهده شده است.

به گفته همین منبع، در شهر قم حدود ۳۰۰ مورد مشکوک در میان افرادی که بیمارستان‌ها برای انجام آزمایش مراجعه کردند، مورد شناسایی قرار گرفته است.

علاوه بر این منبع دولتی، برخی از گزارش‌ها هم حاکی از وجود یک مورد مرگ ناشی از ویروس کرونا در بیمارستان عرفان است.

همین منبع هشدار داده است که احتمال می‌رود در روزهای آینده، شهر تهران به شدت با بحران گسترش ویروس کرونا درگیر شود.

وزیر بهداشت ترکیه به نقل از همتای ایرانی: بیش از ۷۵۰ مورد مشکوک شناسایی شده

فخرالدین کوجا، وزیر بهداشت ترکیه، روز جمعه دوم اسفند، پس از گفتگو با همتای ایرانی خود، با انتشار یک پیام توئیتری اعلام کرد: ۷۵۸ مورد مشکوک، ۱۸ مورد قطعی و ۵ مورد مرگ در ایران به ثبت رسیده است.

این مقام ترکیه اعلام کرد: از روز یک‌شنبه چهارم اسفند، ارائه گواهی سلامت پزشکی مسافران ایرانی (کارت سلامت) برای ورود به ترکیه اجباری می‌شود.

وزیر بهداشت ترکیه همچنین تاکید کرد: با اعلام افزایش شمار مبتلایان به ویروس کرونا در ایران، تمامی مسافرانی که از مقصد ایران به این کشور وارد می‌شوند، ابتدا مورد کنترل پزشکی قرار گرفته و در صورت داشتن علائم بیماری از ورود آنان به ترکیه جلوگیری خواهد شد.

در پی گسترش ویروس کرونا در ایران، وزارت بهداشت درخواست تعویق برگزاری انتخابات روز جمعه دوم اسفند را مطرح کرده بود اما این پیشنهاد با موافقت روبرو نشد.

دریافت رایگان خبرنامهبا خبر-پیامک های ما اخبار را بصورت زنده دریافت کنید

برایگان دانلود کنید

منبع
rfi
نوع خبر

بیشترین بازدید اخبار امروز