توضیحات وزیر ارتباطات درباره قطعی اینترنت در روزهای اخیر | حمله سایبری بود؟

Submitted on Mon, 11/20/2023 - 14:29

به گزارش همشهری آنلاین به نقل از ایرنا، عیسی زارع‌پور در حاشیه دهمین همایش سالیانه بانکداری الکترونیک و نظام‌های پرداخت درباره قطعی اینترنت در روزهای اخیر افزود: حادثه امر طبیعی است و قطعی اینترنت به دلیل مشکل فنی در زیرساخت کشور رخ داد، به‌طوری که به مدت ۳۰ دقیقه نزدیک به ۲۵ درصد از ظرفیت کشور دچار مشکل شد، اما بلافاصله مشکل برطرف شد.

وی با تکذیب وقوع حمله سایبری، تصریح‌کرد: به همکاران تاکید هم مردم که دیگر شاهد اتفاقات از این دست نباشیم.

وزیر ارتباطات گفت: در وزارت ارتباطات تلاش می کنیم که زیرساخت‌های پرسرعت، با کیفیت و پایدار برای مردم فراهم کنیم؛ در همین پیوند هفته گذشته در شهر ساوه پروژه فیبر نوری افتتاح شد که ۷۰ تا ۸۰ برابر سرعت فعلی اینترنت است.

وی بیان‌ کرد: یکی از اولویت‌های ما در دولت سیزدهم برای توسعه عدالت ارتباطی این است که زیرساخت های ارتباطی را تا دورترین مناطق فراهم کنیم.

این عضو کابینه دولت سیزدهم ادامه‌داد: در گذشته ۸۰ درصد روستاها به اینترنت متصل بود و ۲۰ درصد باقی مانده روستاهای صعب العبور بود. در ۲ سال گذشته بیش از پنج‌هزار و ۵۰۰ روستای جدید تحت پوشش قرار گرفت و تلاش می کنیم تا پایان سال همه روستاهای بالای ۲۰ خانوار به اینترنت متصل شوند.

وی درباره اتصال دستگاه‌ها به پنجره واحد دولت، بیان کرد: بر اساس قانون بودجه، دستگاه ها باید خدمات خود را به صورت الکترونیک ارائه و تا پایان سال ۲۰ درصد خدمات خود را به صورت هوشمند انجام دهند.

زارع‌پور گفت: تاکنون به‌طور میانگین ۵۵ درصد خدمات به صورت الکترونیک است، هرچند تا پایان آبان این رقم به ۱۰۰ درصد نمی رسد، اما از دستگاه ها می خواهیم هر چه سریعتر این تکلیف قانونی را انجام دهند.

منبع
hamshahrionline
نوع خبر

بیشترین بازدید اخبار امروز