سلنا گومز خواننده و بازیگر آمریکایی از دختران اکباتان حمایت کرد و شجاعت زنان ایرانی را الهام‌بخش دانست

Submitted on ش., 03/18/2023 - 08:21

سلنا گومز خواننده و بازیگر مشهور آمریکایی، که دختران اکباتان با آهنگ «آرام باش» او ویدیویی از رقص خود را همزمان با روز جهانی زن به اشتراک گذاشته و سپس تحت فشار نیروهای امنیتی مجبور به عذرخواهی شدند، شهامت آنها را ستود.

این خوانندۀ آمریکایی شامگاه گذشته با انتشار تصویری از رقص دختران شهرک اکباتان تهران، در استوری حساب کاربری خود در اینستاگرام که ۴۰۰ میلیون دنبال‌کننده دارد، نوشت: «به زنان جوان و تمام زنان ایران که با شجاعت خواستار تغییر بنیادین هستند؛ لطفاً بدانید که قدرت شما الهام‌بخش است.»

اخیراً رما دیگر خواننده آهنگ «آرام باش» نیز با انتشار ویدیوی رقص پنج دختر شهرک اکباتان تهران، در حساب‌های کاربری خود در اینستاگرام و توییتر از شجاعت آنها حمایت کرده بود.

این خوانندۀ نیجریه‌ای، خطاب به زنان ایرانی نوشته بود: «به تمام زنان زیبایی که برای ساختن دنیایی بهتر مباره می‌کنند، من از شما الهام می‌گیرم، با شما رویا می‌بینم و برای شما می‌خوانم.»

 

 

این دختران جوان، در تاریخ ۱۷ اسفند مصادف با روز جهانی زن، در محوطه بلوک ۱۳ شهرک اکباتان تهران، با آهنگ «آرام باش» به خوانندگی مشترک رما و سلنا گومز، بدون حجاب اجباری رقصی گروهی را اجرا کردند که ویدیوی آن بارها در شبکه‌های اجتماعی به اشتراک گذاشته شد.

این در حالی است که یک روز پس از انتشار ویدیوی رقص دختران اکباتان، نیروهای امنیتی برای جستجوی این پنج دختر جوان، اقدام به بررسی فیلم  دوربین‌های مدار بسته بلوک ۱۳ این شهرک کردند.

همچنین حساب توییتری شهرک اکباتان، از تحت فشار قرار گرفتن مربی رقص این دختران و از دسترس خارج شدن حساب اینستاگرام او خبر داد. سپس در پی شناسایی این پنج دختر جوان، آنها از سوی قوه قضاییه احضار شدند و پس از دریافت تذکر و دو روز بازداشت، ویدیویی از عذرخواهی اجباری آنها با حجاب، منتشر شد که با اعتراضات گسترده مردم و کاربران شبکه‌های اجتماعی روبرو شد.

در حالی که شش ماه از آغاز اعتراضات سراسری در ایران می گذرد، شهرک اکباتان تهران همواره صحنۀ اعتراضات گستردۀ مردم بوده است.

دریافت رایگان خبرنامهبا خبر-پیامک های ما اخبار را بصورت زنده دریافت کنید

اخبار جهان را با بارگیری اَپ ار.اف.ای دنبال کنید

منبع
rfi
نوع خبر

بیشترین بازدید اخبار امروز