شهرداری همیلتون: وضعیت اضطراری در مورد مصرف بیش از حد مواد مخدر

Submitted on س., 01/24/2023 - 13:30

شهرداری همیلتون اعلام وضعیت اضطراری در مورد مصرف بیش از حد مواد مخدر را بررسی می‌کند

بحران مرگ‌ومیرهای ناشی از اوودوزهای مواد مخدر در همیلتون به مرز فاجعه رسیده است؟

شهرداری همیلتون در حال بررسی طرح اعلام وضعیت اضطراری دررابطه‌با مصرف بیش از حد مواد مخدر و مرگ‌ومیر ناشی از آن است.

به گزارش رسانه هدهد کانادا، پزشک ارشد شهرداری همیلتون با بیان این خبر گفت: در شرایطی که ما با بحران مواد مخدر دست‌به‌گریبان هستیم چنین اقداماتی می‌تواند در حل مشکلات روزافزون سوءمصرف مواد مخدر در شهر ما مؤثر باشد.

این طرح در ۱۲ ژانویه امسال به‌اتفاق آرا ارائه شد و بر اساس آن پزشک ارشد شهرداری همیلتون باید معیار و شاخص‌های مرگ‌ومیرهای ناشی از مصرف بیش از اندازه مواد مخدر را تعیین کند.

اعلام وضعیت اضطراری معمولاً برای مشکلات حاد مانند آتش‌سوزی‌های وسیع یا تصادفات بزرگ اعلام می‌شود؛ بنابراین شهرداری باید بادقت این اقدام را انجام دهد.

وی افزود: در حال حاضر شهرداری قوانینی ندارد که در صورت بروز چنین مشکلاتی به طور خودکار اعلام وضعیت اضطراری کند.

ریچاردسون تصریح کرد: بحران مواد مخدر در کانادا و سراسر جهان حاکی از افزایش روزافزون مصرف غیرقانونی مواد مخدر صنعتی از جمله فنتانیل و چالش‌های آن برای جوامع است.

وی اظهار داشت: ما می‌دانیم که شیوع بیماری همه‌گیر کرونا بسیاری از علل اساسی مصرف مواد مخدر خطرناک را تشدید کرد.

الکس ویلسون از پلیس محلی همیلتون این حرکت شهرداری را «گامی مثبت» در مبارزه با بحران مواد مخدر این شهر خواند و گفت: افزایش مصرف بیش از حد مواد مخدر و مرگ‌ومیر ناشی از آن موضوعی است که هر جامعه‌ای را در همیلتون تحت‌تأثیر قرار می‌دهد. ما باید بدانیم مصرف مواد مخدر لزوماً محدود به یک جمعیت خاص نیست و اکنون ما شاهد تأثیرات مخرب این مواد بر سلامتی حاشیه‌نشینان و بی‌خانمان هستیم.

بر اساس گزارشی که در اوایل این هفته در نشست شورای سلامت شهرداری همیلتون مطرح شد، مرگ‌ومیر ناشی از مواد مخدر در این شهر به طور تصاعدی در حال افزایش است.

بنا بر این گزارش تعداد مرگ‌ومیرهای ناشی از مصرف بیش از اندازه مواد مخدر در همیلتون از ۲۶ نفر در سال ۲۰۰۵ در سال ۲۰۲۱ به ۱۶۶ نفر رسیده است که بیش از ۶۵ درصد آنها مردان ۲۵ تا ۶۵ساله بوده‌اند.

بر اساس داده‌های شهرداری همیلتون، امدادگران اورژانس این شهر در سال ۲۰۲۲ حدود ۸۱۴ تماس دررابطه‌با حوادث مربوط به مصرف بیش از حد مواد مخدر دریافت کردند. این رقم در سال ۲۰۱۷ بالغ بر ۴۳۰ مورد بوده است.

مرگ‌ومیر ناشی از مواد مخدر در انتاریو از سال ۲۰۱۷ تا کنون بیش از ۱۰۰ درصد افزایش‌یافته است و با شیوع بیماری همه‌گیر کرونا در مارس ۲۰۲۰ نیز افزایش قابل‌توجهی داشته است.

در حال حاضر فنتانیل عامل اصلی ۸۵ درصد مرگ‌های ناشی از مصرف بیش از حد مواد مخدر صنعتی در انتاریو است.

سایر مواد مخدر از جمله کوکائین، مت‌آمفتامین و بنزودیازپین‌های غیردارویی اخیراً در تعداد قابل‌توجهی از مرگ‌ومیرهای ناشی از مصرف بیش از اندازه مواد مخدر در انتاریو مؤثر بوده‌اند.

بحران مصرف مواد مخدر در کبک

اورژانس بریتیش کلمبیا: ۱۰۰ گزارش روزانه مرگ ناشی از مصرف مواد مخدر در سال ۲۰۲۱

رئیس پزشکی قانونی بریتیش کلمبیا  ثبت بیش از هزار مرگ ناشی از مصرف بیش از حد مواد مخدر 

منبع: سی‌تی‌وی

منبع
hodhod

بیشترین بازدید اخبار امروز