رهبر انصارالله: اولویت واشنگتن "توانمندسازی اسرائیل" است/ نبرد ما در مارب با مردم آن نیست

Submitted on ش., 02/20/2021 - 01:17

به گزارش ایسنا، به نقل از المیادین، عبدالملک الحوثی، رهبر جنبش انصارالله یمن روز جمعه تأکید کرد: اظهارات کشورهایی که دست به عادی سازی با رژیم صهیونیستی زده اند درباره موجودیت دشمن و دلیل وفاداری خود به آن، توجیهاتی پوشالی هستند.

الحوثی در سخنرانی خود به مناسبت اولین جمعه ماه رجب افزود: تجاوز علیه مردم ما در چارچوب هدف قرار دادن آن است، زیرا ملت یمن خواستار آزادی و نجات از وابستگی است.

وی تأکید کرد که اولویت واشنگتن "توانمند سازی" اسرائیل در منطقه وتحکیم کنترل بر آن است.

الحوثی گفت: نبردهای ما در مارب ، الجوف ، البیضا ، تعز و همه جهات، مقابله با متجاوزانی است که با مردم ما می جنگند.

وی با اشاره به اینکه "نبرد در مارب یا در هر استان دیگر جنگ با مردم این استانها نیست" ، تأکید کرد: اهالی استان مارب در هویت ایمانی با ما مشترک هستند و تنها چند نفر از مردم در حال جنگ تحت امر سعودی ها هستند.

رهبر انصارالله ادامه داد: تعداد کمی از مردم مارب در تلاشند تا کنترل سعودی ها را در چارچوب وفاداری به آمریکا و عادی سازی با اسرائیل تحمیل کنند.

دفتر سیاسی جنبش انصارالله یمن  روز ، پنجشنبه از مواضع بین المللی در مورد تحولات استان مارب ابراز تاسف کرد ، و آن را یک پوشش بین المللی برای ادامه تجاوز و محاصره ، و ادامه حمایت از تکفیری ها دانست.

دفتر سیاسی انصارالله در بیانیه ای  اعلام کرد که داعش خود، تأیید کرده که در نبردهای مارب حضور دارد و مشارکت آن با ائتلاف متجاوز در نبردهای مارب نشان دهنده حجم ارتباط میان ائتلاف با داعش است.

انتهای پیام

منبع
isna
نوع خبر

بیشترین بازدید اخبار امروز