قیمت املاک و مستغلات کانادا در میان کشورهای G7 سریعترین کاهش را دارد

Submitted on Mon, 11/21/2022 - 17:43

قیمت املاک و مستغلات کانادا پس از چندین بار افزایش نرخ توسط بانک مرکزی از سریعترین رشد به سریعترین کاهش رسید. شاخص قیمت واقعی مسکن در سه ماهه دوم فدرال دالاس Dallas Fed در سال ۲۰۲۲ نشان داد که کانادا بیشترین کاهش را در گروه G7 داشته است. با این حال، کانادا همچنان پربازده است و آن را به بزرگترین حباب املاک و مستغلات در G7 تبدیل می کند. اما جدیدترین حباب املاک و مستغلات توسط ایالات متحده رهبری می شود.

کانادا پایین تر، ایالات متحده بالاتر
قابل پیش بینی است که قیمت مسکن در اقتصادهایی که حساس ترین به افزایش نرخ بهره هستند، سریع ترین کاهش را داشته باشد. کانادا (۴/۳٪-) بیشترین کاهش را در سه ماهه دوم سال ۲۰۲۲ در میان G7 داشته است. پس از آن ژاپن (۲/۷٪-)، فرانسه (۰/۷٪)، بریتانیا (۰/۶٪-) و ایتالیا (۰/۴٪-) قرار دارند.

در پس زمینه افزایش نرخ بهره، تنها دو کشور آمریکا (۴/۷ + درصد) و آلمان (۰/۲+ درصد) شاهد رشد قیمت مسکن بودند.

قیمت مسکن در همه کشورهای G7 به جز یکی نسبت به سال گذشته افزایش یافته است

بنا بر گزارش تورنتوپرشنز، تقریباً همه کشورها نرخ رشد سالانه بالایی را حفظ کردند و ایالات متحده (۱۳/۴٪+) بیشترین افزایش را از سال گذشته به ثبت رساند. کانادا (۱۲/۴+درصد) در رتبه دوم قرار دارد و پس از آن آلمان (۳/۷ +درصد)، ژاپن (۳/۴+درصد)، بریتانیا (۲/۷+ درصد) و فرانسه (۲+ درصد) قرار دارند.

ایتالیا (۰/۷.٪-) تنها استثنای نرخ رشد سالانه بود که در آن قیمت واقعی مسکن اندکی کاهش یافت.

رشد قیمت مسکن در کانادا تقریبا دو برابر کشور دوم G7 است

کانادا ممکن است در مورد قیمت املاک مسکونی کاهش را تجربه کرده باشد، اما در چند سال گذشته بیشترین افزایش ها را داشته است. از سال ۲۰۲۰، رشد قیمت واقعی مسکن در کانادا ( ۴۲/۸٪+) تقریباً دو برابر ایالات متحده (۲۴٪+) در رتبه بعدی است. آلمان (۱۵/۷%+)، بریتانیا (۱۰/۶%+)، فرانسه (+8.4%) و ژاپن (۷/۲%+) افزایش بسیار کمتری داشته اند. ایتالیا (۰/۴٪-) بار دیگر تنها بازنده این معیار بود.

تغییر قیمت واقعی خانه G7 از سال ۱۹۷۵
قیمت املاک و مستغلات کانادا در G7 امسال سریعترین کاهش را داشته است، اما همچنین در چند سال گذشته سریعترین رشد را داشته است. برخلاف سایر کشورهای گروه ۷، خانوارهای کانادایی طی ۳۰ سال گذشته شاهد اصلاح عمده ای در قیمت مسکن نبوده اند.

این امر نه تنها آنها را به بدهکارترین گروه تبدیل می کند، بلکه آسیب پذیرترین آنها در برابر افزایش نرخ بهره و تورم است.
تورنتوپرشنزداتکام
https://www.torontopersians.com/

منبع
torontoPersians
نوع خبر

بیشترین بازدید اخبار امروز