مقام ارشد امنیتی کیف می‌گوید شماری از مستشاران نظامی ایرانی در کریمه کشته شده اند

Submitted on جمعه, 11/25/2022 - 05:44

بنا بر گزارش روزنامه گاردین، الکسی دانیلوف، دبیر شورای امنیت ملی و دفاع اوکراین، بدون اشاره به آمار دقیق مستشاران نظامی ایرانی که در کریمه کشته شده‌اند، دلیل حضور نیروهای ایرانی در کریمه را «کمک به روسیه در استفاده از پهپادهای مسلح شاهد-١٣‬٦‬ که توسط دولت تهران ارائه شده است» می داند.

دبیر شورای امنیت ملی و دفاع اوکراین، در رابطه با حضور نیروهای ایرانی در خاک کشورش، تصریح کرده است که: «نباید جایی باشید که نباید باشید. آنها در قلمرو ما بودند. ما آنها را به اینجا دعوت نکردیم و اگر آنها با تروریست ها همکاری می کنند و در نابودی ملت ما مشارکت می کنند، باید آنها را بکشیم.»

رسانه‌های اسرائیلی، در ماه اکتبر گزارش دادند که دست‌کم ۱۰ تن از نیروهای نظامی ایران، در حملات مختلف نیروهای اوکراینی در منطقه اشغالی کریمه، کشته شده‌اند.

این در حالی ست که ایسنا، خبرگزاری دانشجویان ایران، خبر منتشر شده‌ توسط شورای امنیت ملی و دفاع اوکراین مبنی بر کشته شدن تعدادی از مستشاران ایرانی را «جعلی» می داند. ایسنا، به نقل از خبرگزاری اسپوتنیک، نوشته است که سرگئی آکسیونوف، رهبر شبه جزیره کریمه، این ادعا را «فوق العاده مزخرف» خواند.

موجی از حملات هوایی روسیه، از جمله حملات پهپادی و موشکی، از ماه اکتبر، زیرساخت‌های انرژی غیرنظامی اوکراین را هدف قرار داده و با شروع سرمای زمستانی در سراسر کشور، آن را در خاموشی فرو برده است. رئیس جمهور اوکراین، ولودیمیر زلنسکی، روز چهارشنبه در جلسه شورای امنیت سازمان ملل گفت که این حملات «جنایت آشکار علیه بشریت» است.

دریافت رایگان خبرنامهبا خبر-پیامک های ما اخبار را بصورت زنده دریافت کنید

اخبار جهان را با بارگیری اَپ ار.اف.ای دنبال کنید

منبع
rfi
نوع خبر

بیشترین بازدید اخبار امروز