آیت‌الله خامنه‌ای: قاسم سلیمانی تبلور ارزش‌های فرهنگی ایرانی بود

Submitted on چ., 12/16/2020 - 14:31

صبح چهارشنبه ۲۶ آذر/۱۶ دسامبر، آیت‌الله خامنه‌ای در دیدار با اعضای "ستاد بزرگداشت سالگرد" قاسم سلیمانی گفت: "شهید سلیمانی تبلور ارزش‌های فرهنگی ایران و ایرانی بود" و به همین دلیل "قهرمان ملت ایران شد".

رهبر رژیم جمهوری اسلامی گفت که سلیمانی آمریکا را در منطقه شکست داد و "همه دنیا اذعان دارند که آمریکا به اهداف خود در سوریه و به ویژه در عراق نرسیده است... قهرمان این کار بزرگ، سردار سلیمانی است که در زمان حیات او، انجام شد".

به گفتۀ خامنه‌ای بعد از قتل سلیمانی و ابومهدی المهندس نیز "تشییع میلیونی" آنها در عراق و ایران، "اولین سیلی سخت به آمریکایی‌ها بود، اما سیلی سخت‌تر، حملۀ موشکی به پایگاه آمریکایی عین‌الاسد و اخراج آمریکا از منطقه است". با اینحال او تأکید کرد که انتقام قتل سلیمانی حتماً گرفته خواهد شد.

خامنه‌ای سپس به ایرانیان توصیه کرد که به دشمن اعتماد نکنند. او گفت: "دیدید که آمریکای ترامپ و آمریکای اوباما با شما چه کرد. دشمنی‌ها فقط مخصوص آمریکای ترامپ نیست که با رفتن آن تمام شود، آمریکای اوباما نیز با شما و ملت ایران بدی کرد. سه کشور اروپایی نیز نهایت بدعملی، لئامت، دورویی و نفاق را از خود نشان دادند".

او همچنین به مسئولان کشور و به ویژه به رؤسای سه قوه (روحانی، قالیباف، رئیسی) توصیه کرد که اتحاد ملی را حفظ کنند. خامنه‌ای خطاب به آنان گفت: "اختلافات خود را با مذاکره با یکدیگر حل کنید. مگر نمی‌گویید باید با دنیا مذاکره کرد؟ آیا نمی‌شود با عنصر داخلی مذاکره و اختلافات را حل کرد؟"

اگر بتوان تحریم را رفع کرد، حتی یک ساعت هم نباید تأخیر کنیم

SON Khamenei 1612

آیت‌الله خامنه‌ای بدون اینکه به احتمال مذاکره‌ با آمریکا یا کشورهای غربی اشاره‌ای بکند گفت: "رفع تحریم به دست دشمن است اما خنثی‌سازی آن به دست خودمان است"... او افزود: "البته نمی‌گوییم دنبال رفع تحریم نباشیم، چرا که اگر بتوان تحریم را رفع کرد، حتی یک ساعت هم نباید تأخیر کنیم".

او خطاب به مسئولان گفت: "اگر بتوان با روش درست، عاقلانه، ایرانی- اسلامی و عزتمندانه تحریم‌ها را برطرف کرد باید این کار را انجام داد اما تمرکز عمده باید بر خنثی‌سازی تحریم‌ها باشد که ابتکار آن به دست شما است".

خامنه‌ای در پایان گفت: "من از مسئولین کشور حمایت می‌کنم، به شرطی که به اهداف ملت پایبند باشند".

 

دریافت رایگان خبرنامهبا خبر-پیامک های ما اخبار را بصورت زنده دریافت کنید

اخبار جهان را با بارگیری اَپ ار.اف.ای دنبال کنید

منبع
rfi
نوع خبر

بیشترین بازدید اخبار امروز