اعلان تغییرات بزرگ مالیاتی برای سال آینده ۲۰۲۲

Submitted on ش., 11/20/2021 - 13:25
پس از آنکه تورم کانادا در ماه اکتبر به ۴.۷ درصد افزایش یافت که بزرگترین رشد آن در ۱۸ سال گذشته بعلت انرژی، مسکن و مایحتاج عمومی می‌باشد، اداره مالیات کانادا جمعه عصر گفت که برای مقابله با این تورم، اعداد مالیاتی سال آینده را بیشتر از پیش تغییر می‌دهد.
این تغییرات که "شاخص سازی" نام دارند، در سال ۲۰۲۲ با توجه به تورم بالا محاسبه شد و اداره مالیات اکنون می‌گوید شاخص از ۱ درصد در سال گذشته به ۲.۴ درصد برای سال ۲۰۲۲ افزایش خواهد یافت.

sina sotodehnia insurance بیمه سینا ستوده‌نیاChatr best sale discounted plan Toronto

 
اعلان تغییرات بزرگ مالیاتی برای سال آینده ۲۰۲۲
تغییرات شاخص روی میزان معافیت‌های مالیاتی و چگونگی محاسبه مالیات‌ها در هر سال اثر می‌گذارد و معمولا تابعی از تورم و رشد اقتصادی‌ست. میزان تغییر ۲.۴ درصدی برای سال آینده یکی از بزرگترین تغییراتی‌ست که در سال‌های گذشته اعلان شده و در نتیجه وقتی شما در حال ثبت اظهارنامه‌های مالیاتی خود هستید باید این تغییرات را کاملا در نظر بگیرید. تغییرات بزرگ در معافیت‌های مالیاتی ۲۰۲۲ روی سه دسته زیر اثر می‌گذارد بطوریکه هر سه بند در سال ۲۰۲۲ به میزان قابل توجهی افزایش خواهند یافت. این تغییرات به شرح زیر خواهند بود:

  • حداقل رقم اعتبار مالیاتی اشخاص: اداره مالیات حداقل رقم اعتبار مالیاتی اشخاص را ۵۹۰ دلار افزایش داد و به ۱۴,۳۹۸ دلار برای سال ۲۰۲۲ رساند، توجه داشته باشید که حداقل نرخ مالیاتی فدرال ۱۵ درصدی روی این رقم اعمال نمی‌شود. با این کار شما مجموعا ۲,۱۶۰ دلار (۱۵ درصد از ۱۴,۳۹۸ دلار) در صورتحساب مالیاتی فدرال خود جلو می‌افتید، مشروط بر اینکه کل درآمد مشمول مالیات شما در سال ۲۰۲۲ کمتر از ۱۵۵,۶۲۵ دلار باشد.
  • حداقل مبلغ درآمدی مشمول مالیات و افزایش نسبی آن (موسوم به "پله‌های مالیاتی"): اداره مالیات همچنین حداقل مبلغ درآمدی مشمول مالیات را نیز به میزان ۱,۱۷۷ دلار افزایش داد و به ۵۰,۱۹۷ دلار رساند. پس اگر مبلغ مشمول مالیات شما کمتر از این آستانه باشد، نرخ مالیات فدرال ۱۵ درصدی روی آن اعمال خواهد شد.
  • اثر سنی روی اعتبار مالیاتی: اگر بالای ۶۵ سال سن دارید، اداره مالیات به شما اعتبار مالیاتی می‌دهد. این اداره مبلغ اعتبار مالیات بر اساس سن را در سال ۲۰۲۲ به میزان ۱۸۵ دلار افزایش داده و به ۷,۸۹۸ دلار رسانده که باعث کاهش مالیات فدرال اشخاص بالای این سن به میزان ۱,۱۸۵ دلار (یعنی ۱۵٪ از ۷,۸۹۸ دلار) می‌شود.

به عنوان مثال، اگر درآمد مشمول مالیات شما در هر دو سال ۲۰۲۱ و ۲۰۲۲ عدد ۵۰,۱۹۷ بماند و تغییر نکند، سه معافیت مالیاتی فوق، صورتحساب مالیاتی فدرال شما را ۳۰۲ دلار کاهش می‌دهد. اعتبارات مالیاتی بسیار بیشتر دیگری نیز روی عدد مالیاتی شما تاثیر می‌گذارند که هنوز اداره مالیات آنها را به ریز اعلان نکرده است.

Shabani-realestate-toronto-canadaHan Dong Toronto Canada MP

 
از معافیت‌های مالیاتی ۲۰۲۲ حداکثر بهره را ببرید

Car Home Low rate insurance بیمه

تورم ۴.۷ درصدی بازده واقعی سرمایه‌گذاری‌های اشخاص را به میزان قابل توجهی کاهش داده است. اکثر سهام‌های بازار بورس سود میانگین بازدهی ۶ درصدی دارند و پس از کسر تورم و مالیات بر سود سهام، بازده واقعی آنها تقریبا ناچیز می‌شود. از این رو، مهم است که اشخاص سرمایه‌گذاری خود را طوری برنامه‌ریزی کنند که بتوانند تورم را شکست دهد و در عین حال از نظر مالیاتی کارآمد باشد.
برای بهره‌وری مالیاتی، ممکن است بخواهید سرمایه‌گذاری در "حساب پس‌انداز بدون مالیات" را در نظر بگیرید که بنا به گفته اداره مالیات، از مالیات معاف است. این نوع سرمایه‌گذاری عنصر مالیات را از درآمد سود سهام حذف می‌کند. از آنجایی که حداکثر تورم در بخش‌های انرژی و املاک رخ داده، سرمایه‌گذاری در روی این دو نوع گردش اقتصادی می‌تواند ارزش پول شما را از افت نجات دهد زیرا این بخش‌های اقتصادی نرخ‌های خود را همراه با تورم افزایش می‌دهند.
به عنوان مثال، شرکت گاز "انبریج" در ماه اکتبر با افزایش قابل توجه تقاضای نفت و گاز روبرو شد و سهامش ۵.۸۵ درصد افزایش یافت که بدین شکل افزایش نرخ تورم ۴.۷ درصدی را پشت سر گذاشته است. البته در سه ماهه گذشته سود جریان نقدی قابل تقسیم همین شرکت ۹.۵ درصد افزایش یافته در حالیکه این رقم معمولا ۶ درصد بوده است. در نظر بگیرید که زمستان هنوز نیامده است.
یا شرکت "اسمارت سنتر" که در حال ورود به بازار املاک مسکونی و تجاری‌ست در حالیکه همچنان فعالیتش را در بخش خرده‌فروشی ادامه می‌دهد، با افزایش ۵.۳۶ درصدی مواجه بوده است. این شرکت مجموعه‌ای از املاک با کاربری ترکیبی دارد که برخی از آنها را می‌فروشد و برخی را اجاره می دهد و هر سال متناسب با تورم اجاره بها را افزایش می‌دهد اما سود سهامش را افزایش نمی‌دهد و بجایش بازده سود ۶ درصدی درآمد را تضمین می‌کند.

بیشتر بخوانید:

پروتکل علمی - پزشکی جهانی برای مقابله کلیه ویروس‌هایی مانند کرونا که انتقالشان از طریق بسته هوایی است:
۱- ماسک ان-۹۵ بزنید، کرونا از ماسک‌های معمولی رد می‌شود. ۲- فیلتر هوای قوی هپا بگذارید. ۳- تا جایی که می‌توانید از مردم حذر کنید. ۴- تغذیه خوب و سالم داشته باشید، مقادیر زیاد ویتامین C و D مصرف کنید. ۵- بسیار ورزش کنید. ۶- اگر توانستید حتما واکسن بزنید.
منبع
iranstar

بیشترین بازدید اخبار امروز